Filmag válka dokument – Pochod k vítězství: Cesta do Říma 4

Už jsme se ocitli za polovinou a ve čtvrtek 1. října 2009 v podání edice Filmag válka dokument bude na pultech Pochod k vítězství: Cesta do Říma s pořadovým číslem 4 za 45,- Kč. Fascinující příběh válečných bitev, které zničily fašismus ve Středomoří a otevřely cestu do Berlína. Celkem 6 disků se 13ti díly.

Žádný hollywoodský film nedokáže ztvárnit pohnutou historii 2. světové války stejně realisticky, jako dokumentární snímky. A rozsáhlá série POCHOD K VÍTĚZSTVÍ, která kombinuje unikátní černobílé a barevné záběry, je toho nejlepším důkazem.

Všechny cesty vedou do Říma a pro muže britské 8. armády a americké 5. armády to za 2. světové války platilo dvojnásob. Jejich osudy ve Středomoří den co den provázely tuhé boje, krev a smrt. Výsledkem je na 90 tisíc mrtvých Spojenců a přes 110 tisíc padlých Němců. Od pouští v Severní Africe přes skalnaté břehy Sicílie až po vrcholky krvavě zbarvené hory Monte Cassino můžete sledovat nejucelenější pohled na tuto tragickou historii novodobých dějin lidstva.

Čekají nás další 2 díly:

 

8. Sicílie

9. Salerno

 

Žánr: Dokumentární

Země původu: USA

Rok vzniku: 2002

Délka: 2×45 minut

Původní název: March to Victory: Road to Rome

Společnost: Hi-Impact Entertainment, Inc.

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: žádné

Obraz: barevný/černobílý 4:3 (1,33:1)

Bonus: fotogalerie