Filmexport DVD Speciál – Svět Petra Králíčka a jeho přátel I.

V edici Filmexportu nazvané prostě jen DVD speciál (zřejmě nástupce někdejšího neúspěšného Zlatého fondu speciál, který stál 69,– Kč) vychází dnes animovaný film Svět Petra Králíčka a jeho přátel I. Cena 38,- Kč.

Příběhy Petra Králíčka a jeho přátel se odehrávají v přírodě a vyprávějí o zvířecích a lidských charakterech. V krátkých pohádkách děti proniknou do života zajíčka Benjamína, paní Bodlinkové, Johnnyho Měšťánka, paní Myšičkové, Samuela Fouskáčka, krejčího z Gloucestru, kocourka Toma, kachny domácí Jéminy, pana Toda, pana Jeremyho Rybáře a dalších.

Již po dobu více jak 100 let knížky poutají pozornost dětí mnoha generací díky zajímavému vyprávění ze života okouzlujících postaviček zvířecícho světa usazených ve venkovském prostředí, které autorka sama tak dobře znala a vnímala.

Animovaný seriál vychází z literární předlohy britské spisovatelky Helen Beatrix Potterové. Jeho výtvarné pojetí odpovídá původním ilustracím. Příběhy Petra Králíčka a jeho přátel se odehrávají v přírodě a vyprávějí o zvířecích a lidských charakterech. V krátkých pohádkách děti proniknou do života zajíčka Benjamína, paní Bodlinkové, Johnnyho Měšťánka, paní Myšičkové, Samuela Fouskáčka, krejčího z Gloucestru, kocourka Toma, kachny domácí Jéminy, pana Toda, pana Jeremyho Rybáře a dalších.

DVD obsahuje epizody:

1. Pohádka o králíčkovi Péťovi a zajíčkovi Benjamínovi

2. Pohádka o kocourkovi Tomovi a Jémině, kachně domácí

3. Pohádka o Samuelu Fouskáčovi a nadívané roládě

Žánr: animovaný / pohádka / rodinný

Země původu: Velká Británie

Rok vzniku: 1992

Originální název: The World of Peter Rabbit and Friends

Délka: 3 x 25 minut

Režie: Dianne Jackson, Geoff Dunbar, Jack Stokes, Dave Unwin, Mike Stuart, Roger Mainwood

Scénář: Geoff Dunbar, Jacques Gauthier, Dianne Jackson, Beatrix Potter

Produkce: John Coates, Jonathan Peel, Dennis Abey, Ginger Gibbons, Giles Johnson, Catrin Unwin, Nick Comley

Hudba: Colin Towns

Střih: Corinne Lejeune, Tony Fish, Mark Edwards, Taylor Grant, Peter Hearn, Jamie Martin

Společnost: TVC London / Frederick Warne & Co. N.Y. & London / British Broadcasting Corporation / Pony Canyon / Fuji Television Network

Natáčeno:  Hill Top Farm, Lake District, Cumbria, Velká Británie

Hlasy v původním znění: Niamh Cusack (Beatrix Potter), Enn Reitel (Mr. Bouncer), Mary Jane Bowe (Moppet), Jenny Moore (Mittens), Sheila Steafel (Cook), Suzanne Bonetti (Child), Richard Griffiths (Mr. Alderman Ptolomy Tortoise), Mark Lockyer (Alexander), Rory Carty (Peter Rabbit), Alan Bowe (Tom Kitten), Rosemary Leach (Mrs. Tabitha Twitchit), Dinsdale Landen(Mr. Tod), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: DD 2.0 česky, DD 2.0 anglicky

Titulky: žádné

Obraz: barevný, 4:3 PAL

Bonus: žádný