Amercom – Encyklopedie II. světové války 29 – Boje o Krym – 2. část

A nesmíme zapomenout, že dnes v pondělí 5. října 2009 máme na pultech další díl Encyklopedie II. světové války z vydavatelství Amercom, tentokrát s pořadovým číslem 29 a pořadačem zdarma. Přílohové DVD nese název Boje o Krym – 2. část a obvyklá cena kompletu je 99,- Kč.

Tištěná podoba Encyklopedie nese název Bitva o Stalingrad. Kapitoly Historie jsou nazvány – Stalingrad, Začátek bitvy, Dobývání přístupů k městu, Poslední útok. Sekce Militarie nabízí Zbraně pěchoty 1939-1945. Kalendárium se zabývá nejdůležitějšími událostmi ledna a února 1943.

 

Protiletadlová děla při obléhání Sevastopolu

V dalším čísle bychom měli najít kapitoly Konec námořní války v Pacifiku, Guadalcanal, Okinawa.

Obsah DVD:

 

Boje o Krym – 2. část.

 

Název dílu

Německá armáda chystala úder na Sevastopol jako předzvěst nové ofensivy s krycím názvem operace "Blau". Přestože obránci byli odhodláni město za každou cenu ubránit, nakonec se museli evakuovat a Krym se ocitl v německých rukou. Hitlera vítězství nadchlo. Mělo být dobrým znamením pro tažení plánovaná na rok 1942, po neúspěchu u Stalingradu však byli Němci nuceni ustupovat. V září 1943 tak německá a sovětská armáda stály znovu každá na jedné straně Syvaše. Šlo o totéž území, o které Manstein bojoval v letech 1941 a 1942, ale armády, jež se měly střetnout nyní, byly zcela jiné. Krymskou operaci již vedla nová generace sovětských polních velitelů…

 

Volba kapitol

Žánr: Válečný / Dokument

Délka: cca 54 minut

Původní název: Battlefield: The Battle for The Crimea – Part 2

 

Menu DVD

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital anglicky, česky, polsky

Titulky: česky, polsky

Obraz: barevný/černobílý PAL 4:3

Bonus: žádný

 

Nastavení zvuku a titulků