Codi – Fidel Castro: Člověk a mýtus

Před časem jsme se s touto osobností novodobých dějin mohli seznámit v cyklu Diktátoři, který vycházel v Lidových novinách. Pokud vám tehdejší informace nestačily, pak Codi v úterý 20. října 2009 za 49,- Kč nabízí další dokument na stejné téma Fidel Castro – Člověk a mýtus.

Tento vzrušující jednohodinový speciál je zasvěceným portrétem jednoho z nejkontroverznějších vůdců historie – Fidela Castra. Muž, který osvobodil Kubu od režimu útlaku a uskutečnil svůj komunistický sen, postavil se Američanům a mezinárodnímu zavržení a který žije dodnes. Castro jako nepochybně legendární postava je plný protikladů – někdo ho vidí jako hrdinu, další jako nelítostného diktátora. Kdo je skutečný Fidel Castro?

 

Tento program, odhalující mnohé neznámé, sleduje Castra při některých jeho každodenních činnostech, včetně neplánovaného výletu do jedné kubánské vesnice. Tento film kombinuje pozoruhodné archivní záběry s unikátními rozhovory s blízkými přáteli, rodinou, spojenci a nepřáteli, včetně jeho dcery, Che Guevarovy dcery a soudruhem – revolucionářem, kterého Castro později uvěznil.

 

To vše představuje Castra tak, jak ho obrazovce můžete vidět málokdy. Od jeho bohatého středostavovského původu, studentských let a osobního rodinného života, po jeho komplikovaný vztah k USA a záhadných událostí kolem atentátu na J. F. Kennedyho.

 

Stáváme se svědky toho, jak si po skončení studené války buduje novou mezinárodní image. Připojte se k nám při odhalování skutečnosti o životě této záhadné postavy ve všech jejich detailech a vypátrejte pravdu o Castrovi – člověku a mýtu.

Údaje o DVD neznámé:

 

Zvuk: 

Titulky: 

Obraz: 

Bonus: