North Video – Fanfan

Ve středu 14. října 2009 pokračuje North Video za 49,- Kč ve vydávání francouzských filmů titulem Fanfan, opět se Sophií Marceau. Filmová romance s neobvyklým milostným příběhem.

Alexander žije v poklidném a trochu nudném vztahu s Laurou. Je však celkem spokojený, protože má panickou hrůzu z toho, aby neskončil jako jeho přelétavá matka.

Když náhodou potkal v domě svých společných příbuzných krásnou, živelnou a jedinečnou  Fanfan, velmi rychle pochopil, že tahle nepředvídatelná vitální dívka prahnoucí po životě, je jeho životní láskou. Že je jakoby všemi ženami, po kterých kdy toužil.

Ačkoli cítí, že přitažlivost je vzájemná, nemá odvahu podvést nebo dokonce opustit Lauru, se kterou už dlouho žije ve vztahu, který se nenápadně stal nudnou rutinou. Touží totiž po stálosti. Současně se však nedokáže vzdát blízkosti Fanfan a proto se rozhodne udržet si dívčino přátelství za každou cenu, ale ovládnout přitom touhu, která ho spaluje.

Když bylo Fanfan patnáct, vzala si její sestra, dvojče, život. Od té chvíle žila za dva. A teď našla Alexandra, ale ať se snaží sebevíc, zdá se, že jeho rozhodnutí nedokáže nic zvrátit.

Pár pamětníků film komentovalo:

Lehká vtipná komedie. Pozapomenutý a utajený klenot francouzského romantického filmu. Sophie hraje osudovou ženu v životě mladého muže příliš znuděného svojí přítelkyní a její rodinou. Hledá něco jiného, utajenou známost ale zároveň nechce být nevěrný svojí přítelkyni, tak se s dívkou stýká, ale rozhodne se, že se jí nikdy nedotkne, že vše se bude odehrávat pouze v rovině čisté metafyzické lásky. Na konci filmu hraje důležitou roli celostěnové z jedné strany průhledné zrcadlo – jeden z nejlepších voyaerských příběhů.

Zadní strana obalu

Žánr: Komedie / Romantický

Země původu: Francie

Rok vzniku: 1993

Délka: 87 minut

Původní název: Fanfan / Fanfan & Alexandre

Světová premiéra: 16. června 1993

Režie: Alexandre Jardin

Námět: Alexandre Jardin (román)

Scénář: Alexandre Jardin

Produkce: Alain Terzian

Hudba: Nicolas Jorelle

Kamera: Jean-Yves Le Mener

Scénograf: Jean-Robert Blanche, Thierry Crépin, Daniel Maltret, Evelyne Tissandier, Bobane Veselinovic

Kostýmy: Lyvia D’Alche

Efekty: Hugues Tissandier, Philippe Hubin, Bruno Vaillant, Jean-Marie Vives

Střih: Joëlle Hache, Claire Pinheiro

Zvuk: Michel Barlier, Gérard Lamps, Jean-Charles Ruanet

Společnost: Alter Films / Gaumont / France 3 Cinéma / Canal+

Natáčeno: Paříž, Francie

Hrají: Sophie Marceau (Fanfan), Vincent Perez (Alexandre), Marine Delterme (Laure), Gérard Séty (Ti), Bruno Todeschini (Paul), Arielle Séménoff, Marcel Maréchal (otec Fanfan), Gérard Caillaud (ptec Laur), Micheline Presle (Maude), Patrick Aubrée, Jean-Marie Cornille, Béatrice Esterle (matka Fanfan), Pierre Gérald, Thierry Lhermitte, Maxime Lombard, Samuel Sogno, Mathilde Vitry, a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 francouzsky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9 (1,85:1)

Bonus: z naší nabídky