ID Junior 1. – Sloní příběhy

V průběhu tohoto týdne se na pultech trafik objevila nová edice příbalových DVD nazvaná ID Junior. Prvním titulem, který v ní vyšel je film Sloní příběhy. Cena 39,– Kč.

Dva malí sloní bratři Tutu a Zef prožívají ve stádu v Africe dětství plné dobrodružství, legrace a her, které k tomuto bezstarostnému věku patří. Zef je starší bratr Tutua. Stádo pro ně bylo vším – rodinou, domovem, jistotou i bezpečím. Jednoho dne, za podivných zvuků a světel, jim zmizí maminka. Byla chycena pytláky. A tak jim nezbývá nic jiného než za pomoci svých zvířecích přátel hledat nové stádo, novou rodinu.

Film byl natočen v Africe v oblasti Zulu (Kenya). Pokud máte rádi záběry divokých zvířat, bude se vám film určitě líbit. Film byl poprvé uveden na filmovém festivalu afrických filmů Tribeca.

Originální název: Elephant Tales
Francouzský název: La Balade des éléphants
Žánr: Dokument, pro děti, rodinný
Země původu: Francie, Austrálie
Režie: Mario Andreacchio
Námět: Mario Andreacchio, Denis Whitburn, Patrice Gautier, John Wild

Hudba: Frank Strangio
Kamera: Jean-Jacques Bouhon
Střih: Suresh Ayyar

Obraz: barevný, 16:9, PAL
Zvuk: anglicky 5.1, česky 5.1
Délka: 92 minut
Region: 2

V českém znění: Blanka Zdychyncová, MArek Libert, Libor Tereš, René Slováčková, Alena Procházková, Jarmila Švehlová, Eva Miláčková, Marcel Vašinka, Jiří Hromada, Ladislav Županič, Jaroslav Vorák, Dalimil Klapka, Bohuslav Kalva, a další.

Překlad: Vít Pavelka
Zvuk: Petr Kořínek
Dialogy a režie českého znění: Miroslav Valtr

V příštím čísle této edice by měl vyjít film Ozie Boo.

Příbuzné texty:

• Co právě vychází – listopad 2007