Blesk – Návštěvníci 1. DVD

Ve čtvrtečním „seriálovém" termínu se 15. října 2009 v Blesku za 49,- Kč objevilo 1. DVD populárního seriálu Návštěvníci.

O tomhle seriálu jsme psali již mnohokrát, vyšel v edici DiViDi, ovšem tehdy pouze na třech discích, dokonce s doprovodným informačním sešitem.

Takže jediné, co lze aktuálně konstatovat, je fakt, že byl pro nynější levné příbalové vydání seriál překouskován a na disku se nachází pouze 3 díly (celkem bude pět disků):

1. Země roku 2484 – 29:17

V roce 2484 zjistí počítač CML, že Zemi hrozí srážka s neznámým tělesem, která může mít katastrofální následky. Akademik Richard nabízí řešení, jak zabránit zániku civilizace. Nadějí je objev učence 20. století Adama Bernaua, který už v dětství přišel na princip přesunu kontinentů. Je rozhodnuto, že bude vyslána vědecká expedice do minulosti, aby tento vynález znovu našla…

 

 

 

 

 

2. Výprava do minula – 28:35

Adam Bernau svůj objev zaznamenal do sešitu, proto bude hlavním úkolem expedice najít jej a zachránit. Vedle toho musí členové expedice projít výukou, kdy se seznámí se životem ve 20. století. Zpočátku se zdá, že Richard zůstane ve svém nadšení pro výlet do minulosti osamocen, nakonec jsou však přípravy zdárně ukončeny.

 

 

 

 

 

 

3. Návštěvníci přicházejí – 29:19

Přesun do 20. století se zdařil. Expedice směřuje do Kamenice, kde právě otec Beranu zabavil malému Adamovi sešit s podivnými výpočty a schoval jej ve sklepě, v němž vyrábí pálenku. Když mu tam Adam na usmířenou přinese dort se zapálenými svíčkami, způsobí výbuch. K hořícímu domu spěchají návštěvníci z budoucnosti.

 

A abychom nekřivdili – podle obalu je na disku dvacetiosmiminutový bonus Návštěva u Návštěvníků.

 

Žánr: Sci-fi / Komedie

Země původu: Československo / SRN

Rok vzniku: 1983

Délka: 15 dílů po cca 29 minutách

Režie: Jindřich Polák

Pomocná režie: Věra Ticháčková

Námět: Ota Hofman

Scénář: Ota Hofman, Jindřich Polák

Dramaturgie: Jarmila Turnovská, Gert K. Müntefering, Peter Werner

Produkce: Jan Šuster, Jaroslav Bouček, Miloslav Doležal, Lenka Jandová, Zuzana Kožíková

Hudba: Karel Svoboda

Kamera: Jiří Macháně

Druhá kamera: Jaroslav Brabec

Střih: Zdeněk Stehlík

Zvuk: Miloslav Hůrka, Ivo Špalj

Kostýmy: Ivana Trmalová, Theodor Pištěk ml., Zuzana Máchová

Masky: Jiří Hurych, Tomáš Kuchta

Výtvarník: Zbyněk Hloch

Animace: Jan Švankmajer

Architekt: Michael Poledník

Trikové snímky: Milan Nejedlý, Jiří Rumler, Boris Masník

Výprava: Zbyněk Hloch, Jiří Rulík, Vladislav Rafa

Hrají: Vladimír Brabec (vypravěč), Miroslav Moravec (hlas CML), Viktor Král (Adam Bernau), Dagmar Patrasová (Káťa Jandová / Emilia Fernandez), Josef Bláha (prof. akademik Jan Richard), Josef Dvořák (Emil Karas / Leo Kane), Jiří Datel Novotný (Michal Noll / Dr. Jacques Michell), Dagmar Veškrnová-Havlová (Alice Bernauová, matka Adama), Evžen Jegorov (Karel Bernau, otec Adama), Klára Pollertová – Trojanová (Ali Lábusová, spolužačka Adama), Vlastimil Brodský (Alois Drchlík – Velký učitel), Vladimír Menšík (nadstrážmistr Vyskočil), Jiří Lábus (příslušník VB), Jitka Molavcová (pokojská Heli), Dana Bartůňková (lékařka Olga), Jaroslav Rozsíval (primář), Jan Hartl (novinář Petr Malát), Jiří Císler (vedoucí hotelu Franc), Jiří Kodet (kolotočář Eda Nehasil), Laďka Kozderková (Marie Nehasilová), Lukáš Bech (Rudi Nehasil – dítě kolotočáře), Jiří Krampol (pan Karlík z autoopravny), Helena Růžičková (potopená ženská), Ondřej Vetchý (zřízenec v nemocnici), Jana Břežková (pokojská), Otto Šimánek (učitel), Bořivoj Navrátil (předseda Rady Země), Jan Čenský (muž z budoucnosti), Jana Švandová, Jiří Havel (Lábus – otec Ali), Zdeněk Martínek, Milan Klásek (muž v budoucnosti), Václav Štekl (majitel garáže Masák), Jaroslav Mareš (pivař), Jan Skopeček (tiskař), Mahulena Bočanová (Adamova spolužačka), Otakar Brousek (muž z budoucnosti), Zdeněk Hodr (muž z budoucnosti), Jan Přeučil (muž z budoucnosti), Ilona Svobodová (tiskařka), Zdenka Procházková (žena z budoucnosti), Alena Procházková (žena z budoucnosti), Jan Kuželka (bubeník na zábavě), Ludmila Molínová – Zábršová (Masáková), Karel Koloušek, Josef Střecha, Vladimír Kratina (manžel lékařky Olgy), Vladimír Pospíšil, Jitka Zelenohorská (zdravotní sestra), Josef Šebek, Zora Jandová (zdravotní sestra v nemocnici), Marta Kaňovská (Karlíková), Lubomír Kostelka (nuž na plese), Jaromír Kučera, Jana Viščaková, David Burdych, Elena Strupková, Luďa Marešová, Martin Hofmann, Lída Plachá, Vladimír Hrabánek, Miloš Kročil, Roman Hájek (harmonikář), Ludmila Slancová, Ilja Kreslík, Daniel Dítě, Jiří Žák, Stanislava Bartošová (žena z budoucnosti), Martin Stropnický (muž z budoucnosti), Milan Svoboda, Taťána Čechovská, Karel Hábl, Václav Vydra (muž z budoucnosti), Felix Nevřela (Adamův spolužák), Jan Kehár (dítě kolotočáře), Oldřich Velen (účastník plesu), a další

 

Údaje o DVD:

 

 

 

Délka: 88 minut

Zvuk: Dolby Digital 1.0 česky

Titulky: české pro neslyšící

 

 

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3

Bonus: Návštěva u Návštěvníků aneb jak se natáčel seriál (28:13)

DVD s verzí pro těžce zrakově postižené