Interdomino – Velké bitvy 2. světové války 1

 

Dnes vyšel první díl další dokumentární trilogie o 2. světové válce. Nese název Velké bitvy 2. světové války 1 – Epopej námořních vítezství. Vydavatelem je Interdomino. Cena DVD je 100,- Kč

 

 

Co dostanete: jednovrstvý disk (3,7 GiB) ve standardním DVD obalu (ne slim), zatavený průhledným polyetylénem k lepenkové podložce formátu A4, která je zabalena do „plakátu“ formátu A3 z tužšího papíru. 

 

Po spuštění DVD se objeví základní nabídka výběr jazyka, a to maďarsky a česky. Když zvolíte česky, dostanete se do menu kde stojí nápis Velké bitvy 2. světové války 1 – Epopej námořních vítezství. Tentokrát se menu vyhnuly překlepy a pravopisné chyby. To se již nedá říct o obalu, kde je název první kapitoly uveden jako Guadalcanal – Oktoberi offenziva. To je ale jen drobný detail.  

 

Boj o Guadalcanal  

 

7. srpna 1942 přistála 1. divize námořní pěchoty na málo známém tichomořském ostrově Guadalcanal. Tím byla zahájena první americká ofenziva ve 2. světové válce. Boj o obsazení ostrova trval šest měsíců. Obsahem filmu jsou dokumentární záběry z boje proložené vyprávěním přímých účastníků. 

 

Výběr epizod

 

Tarawa

 

Cílem operací Americké národní pěchoty ve středním Tichomoří byly Gilbertovy a Marschalovy ostrovy. Atol Tarawa se stal dějištěm nejintenzivnějších bojů celého tichomořského tažení. Dokumentární záběry z bojů jsou opět proložené vyprávěním přímých účastníků. 

 

Celá válka v Tichomoří byla o tom, že letadla musela urazit obrovskou vzdálenost tam a zpátky a mezitím zbývalo jen něco málo času pro útok na vytyčené cíle. Tarawa, která se nacházela v dosahu dosud vybudovaných amerických základen, se stala logicky předposledním stupněm na cestě ke konečnému cíli, jímž byl ostrov Kwajalein.  

 

Lokalizace nabídky 

 

Menu DVD 

 

Údaje o DVD:  

 

Délka: 85 minut

Zvuk: česky 2.0, anglicky 2.0, maďarsky 2.0 

Titulky: maďarské, slovenské 

 

Nastavení zvuku a titulků 

 

Obraz: 1:33:1 Full Frame, barevný (některé dokumenty černobílý), PAL

Menu: Interaktivní, možnost nastavení zvuku a titulků, přímá volba kapitol

Regiony: ALL 

 

© Datastar Corp. / Marathon Music & Video / CinePhile