Filmag seriál – Čtyři z tanku a pes DVD 7

Příběhy čtyř tankistů za druhé světové války vyprodukované skupinou filmových realizátorů Syrena byly natolik pestré, že vydaly na dvacetidílný seriál. Ten byl vydán na deseti DVD společností Řitka Video, s.r.o., a v příbalové podobě se dokonce dostala pod hlavičkou časopisu Filmag i na pulty novinových stánků v provedení EcoDisk. Sedmé DVD seriálu Čtyři z tanku a pes vyšlo ve čtvrtek 7. prosince 2007. Do konce roku by tak celý seriál měl být vydán. Cena jako obvykle 35,– Kč.

 

Sedmý disk obsahuje další dva díly:

 

13. Sázka na smrt

14. Červené dávky

 

V důsledku bojových událostí byl tank Rudý poškozen a došlo k rozšíření hlavně tankového děla. Proto musí být konec hlavně potupně uříznut. Velitel tanku se od četaře náhodně dozví o své lásce Marusje a rozhodne se opustit osádku a jet za ní. Kolegové mají pochopení a tak ho solidárně zastoupí.

 

Janek se s Marusjou ale mohou vidět jen chvíli. Setkání je plné obav z nadcházejících nelehkých bojů. Janek prosí Marusju, aby se v případě jeho smrti postarala o Šarika. Chvatně se rozloučí, a Janek se vydá zkratkou lesem za svojí osádkou. Má ale smůlu, při zpáteční cestě ho bez propustky zatkne vojenská policie.

 

Také zbytek osádky má „průšvih“. Rozhodnou se vyzkoušet seříznutou hlaveň tanku Rudý střelbou na náhodný cíl. Přitom se nevědomky trefí do nepřátelského muničního skladu. Neplánovanou střelbu si přeje vysvětlit jejich nadřízený. Chce vědět, kdo je velitelem tanku. Jenže Janek Kos je právě na cestě od Marusji v zajetí vojenské policie. Jak se tahle zapeklitá situace vyřeší? To, a mnoho dalšího, uvidíte na sedmém disku polského seriálu.

 

Menu DVD 

 

Originální název: Czterej pancerni i pies

Obraz: černobílý, PAL, 4:3

Region: free

Stopáž: 13. díl 56 minut, 14. díl 58 minut

Zvuk: česky 2.0