Ostermanův víkend

Jste-li přívrženci politických thrillerů typu Tři dny kondora nebo Kozoroh 1, zbystřete pozornost. Společnost KMa sro vydala pro svojí síť prodejen Levné knihy poslední film režiséra Sama Peckinpaha. V hlavní roli se objevil herec známý zejména z jiných druhů rolí (Rutger Hauer), ale to nic nemění na relativně slušném hodnocení tohoto snímku. V menší roli se objevil i český herec Jan Tříska. Ti z vás, kteří mají rádi filmy s nepředvídatelným koncem, si přijdou určitě na své. K dostání za 149 Kč.

Světová premiéra filmu se uskutečnila 14.října 1983, o týden později měl film premiéru v Evropě v tehdejším západním Německu. Dosažené tržby v USA dosáhly 6,5 mil. USD, náklady na výrobu a reklamu nebyly vyčísleny. Na filmovém festivalu ve městě Cognac ve Francii, který je úzce zaměřen na policejní/kriminální žánr, režisér Sam Peckkinpah v roce 1984 obdržel Zvláštní cenu poroty a Zvláštní cenu TF1. Na konci téhož roku 28.prosince umírá ve městě Inglewood v Kalifornii ve věku nedožitých 60 let.

Ostermanův víkend (na videu známé jako Vražedný víkend)
(Osterman Weekend, The)

Žánr: thriller, krimi, drama
Země původu: USA
Rok vzniku: 1983
Délka: 103 minut

Režie: Sam Peckinpah
Hrají: Rutger Hauer, John Hurt, Craig T.Nelson, Dennis Hopper, Chris Sarandon, Meg Foster, Helen Shaver, Cassie Yates, Sandy McPeak, Christopher Starr, Burt Lancaster, Cheryl Carter, John Bryson, Anne Haney, Jan Tříska

John Tanner, moderátor úspěšné politické televizní talk-show Tváří v tvář, tráví rok co rok jeden víkend se svými nejlepšími kamarády z vysoké školy. Krátce před jedním z dalších setkání Tannera kontaktuje agent CIA, který se ho snaží přesvědčit, že jeho přátelé jsou ve skutečnosti agenti jisté organizace, jež pracuje pro nepřátelský Sovětský svaz. Tanner nakonec souhlasí s ukrytím mikrofonů a kamer a nechá své přátele celý víkend sledovat. Podezření a strach změní přátelství ve vztek a nenávist.

Příbuzné texty:

• Co vychází na DVD – prosinec 2007