H.C.E. – Divoká Čína

Vypadá to, že produkce se značkou Hollywood Classic Entertainment se začíná dělit do dvou skupin. Jak jsem psal minule, reediční řada FilmMánie se válí na pultech, zato nová řada dokumentů z dílny BBC je takřka nesehnatelná. Dnes v úterý 3. listopadu 2009 se za 99,- Kč na pultech objevilo pokračování Divoká Čína. Opět kompletní série na 2 DVD, kterou jsem při dnešním obíhání trafik nikde v hromadách vyskládanou nenašel.

Země plná překvapení. Cesta za tajemstvími prastaré civilizace.

 

Čína byla dlouho světem uzavřeným před očima Západu. Teprve teď se naplno otevírají brány poznání této jedinečné země plné nečekaných objevů.

 

Rozlehlá čínská krajina je plná extrémů a rozmanitostí. Najdeme tu hory, deštivé lesy, pouště i jeskyně a v nich i jejich obyvatele, živočichy všech druhů.

 

 

Čína, poslední skrytý a neprobádaný svět. Nejlidnatější země světa s více jak pětitisíciletou historií. Ačkoliv moderní Čína čelí mnoha environmentálním a sociálním problémům, skrývá tato asijská země i mnoho přírodních skvostů. Mnohé z nich jsou dodnes nepoznané. Ačkoli se na první pohled může zdát, že čínské obyvatelstvo ztratilo úctu ke své zemi a její přírodě, opak je pravdou. Mnoho čínských etnik ještě stále žije v úzkém a harmonickém vztahu s krajinou a divokou flórou a faunou, která je obklopuje. Čína je i dnes především světem obrovské rozmanitosti jak kulturní tak i přírodní, a i když už bylo mnohé ztraceno, stále zbývá mnoho, co je třeba chránit.

 

V unikátním šestidílném dokumentu BBC se vypravíme do samého srdce asijského kontinentu. Objevíme krásy, ale i problémy současné Číny a poznáme její nejúžasnější části nacházející se na obou stranách nejúžasnější stavby světa, Velké Čínské zdi. Objevíte život v Himalájích, v pouštích střední a západní Číny i v povodí obrovské řeky Jang´c. Seznámíme se s mnoha odlišnými kulturami, jejichž filozofie může být inspirací i pro dnešní život na této planetě.

 

 

Čína představuje své nejneuvěřitelnější přírodní fenomény!

 

Jak praví znalec Číny na svém blogu – Wild China je šestidílný dokument BBC, určený k představení krás Číny jakožto země, jíž stojí za to navštívit. Nádherné krajinné záběry s úžasnými detaily, neobvyklá zvířata filmovaná v neuvěřitelných situacích (viděli jste netopýra lovící rybu?), k tomu příběhy běžných lidí žijících svůj život v průmyslem nezasažených oblastech. Výborný dokument, rozhodně stojí za vidění, nejen pro cestovatele do Říše středu. Úžasná kamera, parádní doprovodná hudba, milý a jemně vtipný komentář.

Přehled dílů:

 

1. Hearth of the Dragon (Srdce draka)

2. Shang Ri-la

3. Tibet

4. Beyond the Great wall (Za velkou zdí)

5. Land of the panda (Země pandy)

6. Tides od Change (Proměnlivý příliv)

 

Žánr: Dokument

Země původu: Velká Británie / Čína

Rok vzniku: 2008

Délka: 296 minut

Původní název: Wild China

Produkce: Phil Chapman, Gao Xiaoping, Brian Leith

Hudba: Barnaby Taylor

Společnost: BBC Natural History Unit / China Central Television

Vypravěč: Bernard Hill

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9

Bonus: žádný