North Video – Dopisy od vraha

Některé dny od North Video nic, jiné dny hned několik titulů najednou. V pátek 6. listopadu 2009 měl být kromě XXL detektiva k dostání za 49,- Kč i disk s filmem Dopisy od vraha. Vyšlo s denním zpožděním v sobotu 7. listopadu 2009. Nic na světě není tak nebezpečné jako podvedená žena. Některé dopisy je lepší neotvírat. A my máme příležitost si připomenout nedávno zesnulého Patricka Swayzeho.

Nevinný Race Darnell byl falešně obviněn a přestože zatvrzele trvá na své nevině, je za zločin také odsouzen. Již osmý rok čeká na trest smrti za vraždu své ženy.

 Ta byla nalezena zastřelena a s uříznutým prsteníčkem jen krátce potom, co jí Race přistihl v posteli s jeho nejlepším kámošem. Race však trvá na své nevině a za pomoci nové právničky se chce dostat zpět na svobodu.

Dlouhý čas za mřížemi v „chodbě smrti“ si krátí čas korespondencí, formou audionahrávek, se čtyřmi různými ženami. Ty jsou do něj zamilované a navzájem o sobě neví.

Jednoho dne však odejdou obálky tak, že každá žena dostane nahrávku určenou pro jinou. Zanedlouho dostane Race jednu kazetu zpět s šokujícím dodatkem, ve kterém mu zhrzená a rozzlobená žena vyhrožuje smrtí. Nepozná však, o kterou z jeho přítelkyň se jedná.

Zanedlouho nato je v překvapivém zvratu svého případu zbaven obvinění a propuštěn na svobodu. Venku však jeho zlý sen nekončí. Právě naopak. Místo svobody jej čeká ještě děsivější noční můra. Jeho situace se komplikuje, po pomstě toužící maniačka mu neustále hrozí trestem smrti.

Když pak policie objeví jednu z Raceových přítelkyň a vzápětí také jeho právničku zastřelenou s useknutým prsteníčkem, podezřelý je jasný. Race se stává psancem.

Tentokrát je však odhodlán nevzdat se osudu a udělat vše proto, aby se opět neocitl za mřížemi. Rozhodne se vypátrat pravdu a s pomocí svého bývalého vězeňského dozorce nejen dokázat svou nevinu, ale také odhalit totožnost vraha dřív, než bude sám dopaden a na základě falešných stop opět odsouzen.

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Z komentářů vyberme:

Film trpí některými neduhy, jako je nepřehledná a překombinovaná zápletka a nelogičnost některých situací. Thriller na sobotní večer, který připomíná německé televizní detektivky, ale přitom se snaží o atmosféru Twin Peaks.

 Zadní strana obalu

Žánr: Krimi / Drama / Thriller

Země původu: Velká Británie / USA

Rok vzniku: 1998

Délka: 100 minut (1:39:05)

Původní název: Letters from a Killer

Režie: David Carson

Námět: John Foster

Scénář: Nicholas Hicks-Beach, Shelley Miller

Produkce: Michael Jackman, Bertil Ohlsson, Peter Snell

Hudba: Dennis McCarthy

Kamera: John A. Alonzo

Střih: Lance Luckey

Kostýmy: Lyn Paolo

Společnost: J&M Entertainment / LFAK Inc.

Natáčeno: Echo, Utah, USA / Fair Oaks, Kalifornie, USA / Ione, Kalifornie, USA / Jordanelle, Utah, USA / Los Angeles, Kalifornie, USA / New Orleans, Louisiana, USA / Reno, Nevada, USA / Sacramento, Kalifornie, USA / Salt Lake City, Utah, USA / Wendover, Utah, USA / Woodland, Kalifornie, USA

Hrají: Patrick Swayze (Race Darnell), Gia Carides (Lita), Kim Myers (Gloria Stevensová), Olivia Birkelund (Stephanie), Tina Lifford (Elizabeth), Elizabeth Ruscio (Judith Suttonová), Roger E. Mosley (Horton), Bruce McGill (Brinker), Mark Rolston (O’Dell), Don Stark (Geary), Katy Selverstone (Singleton), Michael Bowen (Parker), Kevin Chamberlin (Cutler), Sam Atkinson (Morgan), Rock Reiser (zpívající vězeň), James Staszkiel (skákající vězeň), Scott Lincoln (plačící vězeň), Robert ‚Duckie‘ Carpenter (mladý vězeň), a další

Menu DVD

Údaje o DVD:

Výběr kapitol

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky

Nastavení zvuku a titulků

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9 (1,85:1)

Bonus: dále připravujeme, žhavé novinky