Vapet vás baví – Banánový Joe

 

Ve čtvrtek 6. prosince 2007 vychází v edici Vapet vás baví po komedii s Paolem Villaggiem další film s Budem Spencerem v hlavní roli Banánový Joe. Cena 38,- Kč. Filmová komedie o dobrákovi s tvrdou ránou, který nechtěl nic jiného než v klidu žít a prodávat své banány.

 

 

Joe je mohutný ale mírumilovný dobrák, který žije v malé jihoamerické vesničce Amantido hluboko v džungli. Na své loďce převáží banány do nejbližšího města a vymění je za léky, pracovní nástroje a jiné potřebné maličkosti pro obyvatelé své vesničky. Ale v dohledu je jeden z méně šťastných dní, kdy v hlavním městě narazí na šéfa místní mafie. Ten by chtěl převzít celý obchod s banány v regionu a Joea zničit. Chudák Joe se nemůže bránit, protože nemá ani vlastní doklady, a o platné obchodní licenci už ani nemluvě. Joe nepatří mezi ty, co se lehce vzdají a rozhodne se proto všemi prostředky sehnat platné dokumenty. Nemá však štěstí a dostává se z jedné nepříjemné situace do druhé. Nejdříve ho doběhne chytrák Manuel a předá mu falešné papíry. Potom se nechá zaměstnat v nočním klubu, ale kariéru vyhazovače mu zase překazí láska ke krásné zpěvačce Dorianne. Ta mu odhalí kouzlo ženského těla, ale připraví ho zároveň o místo. Touha po dokladech ho nakonec přinutí narukovat do armády. Ale ani to nedopadne dobře, nechtěně se stane dezertérem a skončí ve vězení. Podaří se Joeovi ještě splnit svoje sny? 

 

Žánr: Komedie

Země původu: Itálie / Německo

Rok vzniku: 1981

Délka: 92 minut

Originální název: Banana Joe

Světová premiéra: 25. března 1982 – SRN

Režie: Steno

Scénář: Mario Amendola, Bruno Corbucci, Bud Spencer, Steno  

Produkce: Josi W. Konski 

Hudba: Guido De Angelis, Maurizio De Angelis

Kamera: Luigi Kuveiller

Střih: Raimondo Crociani

Kostýmy: Luciano Sagoni

Společnost: Derby Cinematografica / Lisa-Film

Natáčeno: Kolumbie / Itálie

Hrají: Bud Spencer (banánový Joe), Marina Langner (Dorianne), Mario Scarpetta (Manuel), Gianfranco Barra (Torsillo), Enzo Garinei (inženýr Moreno), Gunther Philipp (Sarto), Giorgio Bracardi (seržant Martiono), Gisela Hahn, Nello Pazzafini, Carlo Reali, Salvatore Basile, Edy Biagetti, Giovanni Cianfriglia, Benito Pacifico, Sergio Smacchi, Marcello Verziera, a další

 

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 italsky, 2.0 česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9 (podle imdb.com 1,37:1)

Bonus: žádný