Filmhouse – Hledání Jantarové komnaty

Po tomto zmizelém skvostu šílí neúspěšně nejen čeští hledači. Filmhouse ve středu 11. listopadu 2009 za 49,- Kč nabídne film Hledání Jantarové komnaty, který byl původně znám pod názvem Kaskadér.

Jantarová komnata je slavným pokladem, který už dlouhá léta hledají tisíce dobrodruhů. Je kompletně posetá drahocenným jantarem, ale od konce druhé světové války ji nikdo neviděl. Proslýchá se, že ji nacisté stihli někam ukrýt.

 

 

Christin po ní pátrá celý svůj život a když už má před sebou jenom pár posledních překážek, objeví se Oberst a připraví ji o klíč – důležitý artefakt, bez kterého nelze polohu komnaty zjistit.

 

 

Při svém útěku před Oberstem se naštěstí Christin setká v lese s Vincentem, bývalým kaskadérem. Christinin příběh ho chytne za srdce a tak rozhodne se přiložit ruku k dílu. Souboj o Jantarovou komnatu se může znovu rozhořet naplno.

 

No božínku, oficiální upoutávka opravdu stojí za citaci (asi někdo hrooozně pospíchal, když to psal, a vypnul si kontrolu pravopisu):

Christin, ambiciozni studenka dějin umění, se věnuje pátrání po legendární "Jantarové komnatě" – pojoki vyzdobeném miliony kouksů jantaru, jenž byl na konci II. světové války nacisty vyvezen z Ruska neznámo kam. Řadí se ke světovým uměleckým pokladům a jeho hodnota je odhadována ja 150 miliónů dolarů. Mnoho lidí se vezvýsledně pokoušelo komnatu vypátrat, ale Christin to může dokázat. Není však jediná, kdo o cenný objev usiluje, a rivalové udělají všechno proto, aby jí v úspěchu zabránili! 

Žánr: Akční / Dobrodružný

Země původu: Německo

Rok vzniku: 1998

Délka: 106 minut

Původní název: Cascadeur

 

 

 

Světová premiéra: 30. července 1998 – Německo

Režie: Hardy Martins

Scénář: Uwe Kossmann, Uwe Wilhelm

Produkce: Michael Bütow, Jimmy C. Gerum, Benjamin Herrmann, Peter Lohner, Oscar Lucién, Hardy Martins, Carlos Oteyza

 

 

 

Hudba: Philipp F. Kölmel

Kamera: Markus Fraunholz

Střih: Uwe Klimmeck

Kostýmy: Florian Noll

Společnost: Cascadeur Filmproduktion GmbH / DPI / FIMA Filmproduktion GmbH / Pro 7

 

 

 

Natáčeno: Airfield Unterzeil, Allgäu, Baden-Württemberg, Německo / Allgäu, Baden-Württemberg, Německo / Munich, Bavaria, Německo / Venezuela

Hrají: Regula Grauwiller (Christin), Hardy Martins (Vincent), Heiner Lauterbach (Oberst), Eckhard Preuß (Gonzo), Andreas Hoppe (Bull), Robert Viktor Minich (Pierre), Charles Régnier (profesor Waldheim), Richard Beek (Fuchs), Mario Irrek (Chip), Michael Miensopust (Walter), Samuel Fiegler (Felix), Peter Rappenglück (řidič), Carin C. Tietze (Carry), Beate Maes (herečka), Jan Sosniok (herec), a další

 

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 5.1 německy, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD5 16:9 (podle stránek Filmhouse 1,33:1, podle imdb.com 2,35:1)

Bonus: žádné