Moving culture – Sněhurky vánoční příběh

Vezmi jednu sněhurku, pár metráků sněhu a ženský sbor, který rytmicky vykřikuje „Sněhurčiny vánocéééé“!!!, uplácej to všechno dohoromady a vánoční pohádka je na světě. Další DVD od Moving Culture dorazilo do trafik dnes, v sobotu 15. prosince 2007 a má název Sněhurky vánoční příběh. Cena 45,- Kč.

Pokud si ale představujete Sněhurku tak jak ji znáte z pohádky o Sněhurce a sedmi trpaslících třeba od Dinseyho nebo Bueny, tak jste na omylu. Tady to není půvabná brunetka s dlouhými vlasy, ale malý poskakující hybrid – něco mezi červeným Robinem Hoodem a ženským Santa Clausem.

Sněhurka se velmi těší na vánoční svátky, které jsou za dveřmi. Stejně jako celé království. Zlá královna však mocným kouzlem zakleje všechny obyvatele i s královnou a králem. Jedinými, kteří princezně Sněhurce mohou pomoci zachránit království a zlomit kletbu, jsou přece naši dobří známí! Trpaslíci… Sněhurka se je tedy vypraví hledat. Když je ale najde, zjistí, že jich sice je správný počet, ale skřítci to rozhodně nejsou. Jsou pravým opakem. Obři! Možná právě proto se jim podaří zlomit kletbu a vysvobodit celé království. A nejen o nich Vám všem bude vyprávět náš vánoční příběh.

Pozitivem je, že písničky jsou otextovány a nazpívány do češtiny. S tím se tak často nesetkáváme, například u pohádky Malý indinán se vydavatelé s překladem nenamáhali a nechali písničky tak jak jsou. Také kvalita obrazu je dobrá.

Originální název: Snow White Christmas Special

Žánr: animovaný, pohádka

Režie: Kay Wright

Scénář: Marc Richards

Hudba: Dean Andre, Jeff Michael

Produkce: Don Christensen

Zvuk: Anglicky 2.0, Česky 2.0, Slovensky 2.0

Délka: 60 minut

Rok výroby: 1980

Typ disku: DVD5