Filmag seriál – Čtyři z tanku a pes DVD 8

Eko kotouček Čtyři z tanku a pes s číslem 8 vyšel ve čtvrtek 13. prosince 2007. Pokud se týká grafického ztvárnění obalů této edice z Filmagu, barvami se nešetřilo. Osmý díl má okraj fialové barvy. Cena jako obvykle 35,– Kč.

 

Osmý disk obsahuje další dva díly:

 

15. Vysoká vlna

16. Daleká hlídka

 

Tankisti zajmou skupinu německých sedmi vojáků a zavřeli je do sklepa. Co ale s nimi? Pustit, nebo zastřelit? Kdyby to bylo naopak, a Němci chytili Poláky, určitě by nad tím nepřemýšleli a na místě je zastřelili. Ale seriál líčí Poláky jako dobrosrdečné humanisty, a tak Němce propustí na svobodu. Propuštění zajatci se rozběhnou k německým pozicím, ale jejich vlastní soukmenovci na ně začli střílet, protože je považovali se zbabělce.

 

Jeden z Němců, důstojník Kugel, odmítne odejít. Gustík mu dá najíst a zkousí z něj vyzvědět, co skrývá malý sklípek, ve kterém jsou podivná dvířka označená lebkami. Společně najdou kahan, nad kterým ohřívají konzervy. Vojenská strava ale není nic moc, je jalová a bez chuti. Kugel Gustíkovi nabídne pro ochucení sůl a pepř. Gustík ale Kugelovi nevěří, proto musí nejdřív ochutnat. Ukáže se ale, že se jedná skutečně o koření a ne jedy, takže může Kugelovi snad věřit.

 

Kugel vyzradí, že se jedná o nebezpečnou léčku, která by mohla výbuchem otevřít stavidla a uvolnit obrovské zásoby vody, která by zatopila celé město. Ukáže Gustíkovi schránku s tajnými plány.

 

Němci si ale přitáhnou dělo, a začnou bunkr ostřelovat. Janek musí zapálit stoh, ve kterém je ukryt jejich tank Rudý. Při odstřelování obsluhy nepřátelských děl je však raněn. Nakonec se objeví i německé tanky. Podaří se třem tankistům bez psa zachránit?

 

Menu DVD

 

Obraz: černobílý, PAL, 4:3

Region: free

Stopáž: 13. díl 52 minut, 14. díl 57 minut

Zvuk: česky 2.0