Městem chodí Santa Claus

Vydávání příbalů je dobrý byznys, a tak není divu, že se objevují stále noví vydavatelé a edice. Dalším z nich je společnost Moving Culture, která má přímo v názvu přenášení kultury. A v duchu svého jména přináší na předvánoční trh další disk snažící se infiltrovat do české kultury amerického Santa Clause. Vychází 13. prosince 2007.

A ne jednoho, ale hned celou armádu. Jedna z nejúspěšnejších amerických pohádek o Vánocích s hvězdným obsazením v originále nám převypráví příběh o tom, kde se vzal samotný Santa Claus. Mladý listonoš nám bude vyprávět příběh o malém děťátku se jménem Kris, které se dostane přede dveře neobvyklé rodiny, která vyrábí hračky. Když Kris vyroste, začne doručovat zásilky dětem do městečka Sychravice. Ale tomu chce zlý starosta Masorád učinit konec, protože nemá rád děti ani hračky, vlastně vůbec nic. Kris ale určitě nad ním zvítězí i za pomoci kouzelných přátel a hračky, na které se mnoho dětí těší, doručí. A tím začne se začne i tradice, kterou máme všichni moc rádi…


Režie:
Jules Bass a Artur Rankin Jr.
Scénář: Romeo Muller
Hudba: Maury Laws
Producent: Jules Bass a Artur Rankin Jr.
Hrají: Fred Astaire, Mickey Rooney, Keenan Wynn, Paul Frees, Joan Gardner, Robie Lester, Andrea Sacino, Dina Lynn, Gary White, Greg Thomas.

Žánr: animovaný, muzikál, pro děti
Originální název: Santa Claus Is Comin‘ to Town
Rok výroby: 1970
Země původu: Japonsko, USA

Zvuk: anglicky 2.0, česky 2.0, slovensky 2.0
Délka: 60 minut
Typ disku: DVD5