Amercom – Encyklopedie II. světové války 32 – Válka s ponorkami

Dnes ve středu 18. listopadu 2009 můžeme konečně potvrdit další díl Encyklopedie II. světové války z vydavatelství Amercom s pořadovým číslem 32. Přílohové DVD nese název Válka s ponorkami a obvyklá cena je 99,- Kč.

Tištěná podoba Encyklopedie nese název Válka v Číně. Kapitoly Historie jsou nazvány – Záchrana Číny, Y-Force nastupuje do boje, Nová japonská ofenziva, Barmské bojiště, Američané jdou do útoku, Vítězství v Barmě. Sekce Militarie nabízí opět Letadla 1939-1945. Kalendárium se zabývá nejdůležitějšími událostmi června 1943.

 

V dalším čísle bychom měli najít kapitoly Bitva o Monte Casino, Válka na severu SSSR, Arktické konvoje.

 

Obsah DVD:

 

Válka s ponorkami

 

 

Během 1. světové války dostala aktivita německých ponorek Velkou Británii takřka na kolena. Versailleská smlouva pak na velikost a složení německých ozbrojených sil uvalila přísné limity a kromě jiného Německu zakazovala stavbu a provoz ponorek. Němci se však této své výhody nehodlali vzdát a ponorky tajně vyvíjeli dál. V září 1939 tak Německo disponovalo již 57 ponorkami a s jejich pomocí se znovu chystalo vážně poškodit britský obchod se zámořím. V čele Kriegsmarine stál admirál Erich Raeder, jehož později nahradil Katl Dönitz, na straně spojenců řídili válku s ponorkami zejména britský admirál sir Dudley Pound a americký generál Ernest King.

 

Žánr: Válečný / Dokument

Délka: cca 49 minut

Původní název: Battlefield: The War Against the U-Boats

 

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital anglicky, česky, polsky

Titulky: česky, polsky

Obraz: barevný/černobílý PAL 4:3

Bonus: žádný