DVD edice magazín speciál – Sám v temnotě

Inovovaná edice DVD edice magazín speciál není sice vyloženě orientovaná na náročného diváka, ale budou v ní vycházet docela zajímavé filmy. To ale není případ filmu Sám v temnotě. Ten bychom mohli zařadit spíše na opačný konec kvalitativního žebříčku. Cena 49,–.

Počítačová hra Alone In The Dark byla jednou z těch lepších počítačových her, které mě (v jedné ze svých prvních verzí) zaujaly v dobách, kdy na mě mém stařičkém PC 386SX už omrzely hry jako Block Out či Prince of Persia a doba si žádala něco s lepší grafikou. Vedle legendy o Kyrandii byla právě hra Sám ve tmě jedna z těch zajímavějších, které mě dokázaly zaujmout těsně před tím, než mě počítačové hry omrzely definitivně jednou pro vždy.

Případ, kdy byla počítačová hra inspirací k natočení filmu není ve světě moderní kinematografie výjimkou (i když ve většině případů je tomu naopak). Vzpomeňme si například na Silent Hill a mnohé další. Ale ne vždy se musí podařit dobrý záměr dovést do úspěšné filmové podoby. Důkazem toho, že to někdy může být docela průšvih, je právě tento film.

Edward Carnby (Christian Slater) je soukromý detektiv a specializuje se na zkoumání paranormálních jevů. Náhle objeví „něco“, s čím se dosud nesetkal. Za pomoci své bývalé přítelkyně, archeoložky Aline, (Tara Reid), se rozhodne konat a zachránit svět. Film byl natočen na základě známé počítačové hry Alone in the Dark.

Pokud sbíráte na DVD to nejhorší, co kdy bylo natočeno, je to příležitost pro vás! Nezapomeňte si vedle Troškových Kameňáků a Soukupových majorů Maisnerů pořídit i Sám v temnotě. Rodinná pouta bohužel zatím na DVD nevyšla …

Země původu: Německo, USA, Kanada
Rok vzniku: 2005
Originální název: Alone in the Dark
Žánr: Horror

Režie: Uwe Boll
Námět: Elan Mastai, Michael Roesch
Hrají: Christian Slater, Antonio Maiurano, Tara Reid, Dean Redman, Stephen Dorff, Mike Dopud, Frank C. Turner, Brendan Fletcher, Matthew Walker, Daniel Cudmore, Will Sanderson a další.

Příbuzné texty:

• Co vyjde na DVD v lednu 2008

Photos copyright Chris © 2004 Lions Gate Entertainment. All rights reserved.