DVD Hit – Mušličky 5

Těžko říct, jestli za to mohou blížící se Vánoce či zimní únava,  ale je čím dál více vydavatelů, kteří své stránky aktualizují pozdě a termíny vydání jsou velkou neznámou. Dnes ve čtvrtek 3. prosince 2009 se za 49,- Kč v edici DVD HIT objevilo očekávané další pokračování příběhů, učících děti vztahu k přírodě s názvem Mušličky 5 s podtitulem Dejte si pozor na vlkodlaka.

Nezbedný klučina Shelldon je malý mořský korýš, který se s adoptivními rodiči přestěhuje do Krunýřova. Tady se svými novými kamarády – nebojácným krabem Hermanem a roztomilou mušlí holčičkou Connie – objevuje dosud nepoznaný svět.

Na disku jsou další tři díly z celkového počtu 26 epizod:

13. Dejte si pozor na vlkodlaka! – 21:59

Naši kamarádi se chystají se spolužáky poprvé na kempování. Učitel Oliheň je varuje, ať nechodí do míst, kde podle pověstí žije strašlivý vlkodlak. Shelldona a Hermana napadne, že si udělají legraci z kamarádek ze třídy. Pořídí si vlkodlačí kostýmy, aby v nich mohli dívky strašit. Bájný netvor jim žertík překazí, když unese Connie…

14. Nelítostná tsunami – 21:59

Starosta Lusk varuje Krunýřovany před blížící se katastrofou. Jakoby hrách na stěnu házel. Nikdo jeho slovům nevěří. Všichni se věnují přípravám nadcházejících sportovních her. Právě při slavnostním zahájení přijde velká vlna tsunami, která za sebou zanechá strašlivou spoušť. Každý, kdo není zraněn, musí přiložit ruku k dílu. Jedni hledají ztracené, které vlna odnesla neznámo kam, a druzí uklízí město. Podaří se jim navrátit do Krunýřova život a smích?

15. Výcvik krásy – 21:59

Connie chce spolužákům dokázat, že je krásná a přihlásí se do místní soutěže Miss. Její výherkyně pojede na čestném místě ve slavnostním průvodu. Požádá proto o pomoc proslulou poradkyni krásy, která nezná neúspěch. Podle ní je Connie schopná se nejen kvalifikovat, ale i vyhrát vítěznou korunku. Všechny svěřenkyně dovedla zdárně k titulu. Ať to stojí, co to stojí…

Zadní strana 

Žánr: Animovaný / Vzdělávací seriál

Země původu: Thajsko

Rok vzniku: 2008

Délka: 66 minut (65:59)

Původní název: Sheldon

Světová premiéra: 28. srpna 1998 – USA

Režie: Phil Weinstein, Jirayuth Chusanachoti

Scénář: Brendan Foley, Shelly Goldstein, Jacob Sager Weinstein, Arthur Tiersky, Doug Molitor

Produkce: Jirayuth Chusanachoti, David Kwok

Hudba: Kaiwan Kulavadhanothai, Stuart Brayson

Společnost: Tiny Island Productions / Shellhut Entertainment

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky, slovensky, maďarsky

Titulky: žádné

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3

Bonus: žádný