KaB Music – Strážce legendy

Po sérii zfilmovaných literárních předloh nabídne KaB Music v ediční řadě RájDVD v pátek 4. prosince 2009 za 49,- Kč něco z trochu jiného šuplíku, český film Strážce legendy. Produkt nezávislé společnosti Ducháček Movies.

Svět dobrodružství a mystérií se otevírá v příběhu Jeremiáše Kroka, který se vydává po tajemné stopě. Ta ho zavede na nejrůznější místa, na kterých bude muset uplatnit své znalosti, schopnosti a v neposlední řadě i sílu. Jeremiáše i vás čekají krásné dívky, zapeklité šifry, souboje a dobrodružství na hranici reality a fantazie.

Všem hráčům v této partii jde totiž o mocný magický artefakt, který v nepovolaných rukou může světu přinést zkázu. Je tedy na Jeremiášovi, aby se postavil všem nástrahám a protivníkům a získal odvahu stát se strážcem legendy…

Strážce legendy je první skutečně interaktivní film, o jehož dalším vývoji hlasovali diváci na internetu. Na nich tedy záviselo (ne)přežití některých postav a podobně důležitá rozhodnutí.

A jak oficiální materiály doplňují komentáře:

Verze, která vyšla na DVD, je finálním sestřihem, ale v bonusech jsou i některé už natočené, ale díky výsledkům hlasování nepoužité alternativní scény.

Očekávejte spíš něco jako delší epizodu seriálu Strážce duší. Pokud přijmete omezení daná levnou digitální kamerou, mizivým rozpočtem a absencí herců, budete se možná dobře bavit. Film má slušnou režii, velmi dobrý střih a nakonec se dočkáte i nějakého toho digitálního efektu. Je to sice práce partičky nadšených amatérů, ale to neznamená, že je třeba se jí vyhýbat.

Žánr: Thriller / Dobrodružný / Pohádka

Země původu: Česká republika

Rok vzniku: 2007

Délka: 119 minut

Režie: Radek Císař

Scénář: Radek Císař, Pavel Žďárek

Produkce: Radek Císař, Pavel Žďárek

Hudba: Radek Císař

Kamera: Pavel Žďárek

Kostýmy: Zuzana Špirochová

Masky: Lenka Bártová, Romana Skalická

Zvuk: Jan Vošahlík

Společnost: Ducháček Movies / Leviathan

Hrají: Filip Tomsa (Jeremiáš Krok), Nerissa Buštová (Andrea Strážnická), Petr Tomek (Mojmír Krok), Otomar Klodner (Daniel Zyrkovský), Jaroslav Kasal (Tibor ‚Řezník‘ Jelínek), Jan Doležel (Petr Veselý), Kateřina Veckerová (slečna Tichá), Vaclav Pohl (komisař Horák), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: česky, anglicky

Obraz: barevný

Bonus: nepoužité záběry, rozhovory s tvůrci, fotogalerie, trailery, nepovedené záběry, videoklip