Divoká řeka

Současné prodeje filmů na DVD vyjádřené v kusech dosahují jedny z nejvyšších hodnot, měřeno korunami tržby se zvyšují pozvolna. Důvod je jednoduchý, v současné době kulminuje zájem o tituly vydávané v podobě různých příbalů v cenové relaci do 50 Kč. Týdenní nabídka dosahuje již cca 15 kusů a objevují se další společnosti, které si také chtějí trošku „zobnout“ z bohatě prostřeného stolu.

Tato situace má z hlediska filmových fanoušků pozitivní dopad také na ceny DVD titulů prodávaných v klasických prodejnách. Cenová politika jednotlivých vydavatelství je v podstatě stejná, je nasazena určitá hladina ceny, která se postupně snižuje podle doby, kterou je titul nabízen. Do jisté míry je to dáno i autorskými právy, které neumožňují vydávat novinky levněji. Ale i tak, ceny se již normálně u starších titulů pohybují v rozmezí od 99 do 299 Kč, což ve srovnání s lety předchozími je určitě super.

Titul, o kterém bude řeč, je dostatečně známý z televizních repríz a v současné době je nabízen např. v prodejnách Levné knihy za baťovskou cenu 99 Kč. Film Divoká řeka, dnes již klasický příběh situovaný do prostředí raftingu, kde hlavním tahákem jsou zejména výborné herecké výkony Meryl Streep (o herečce jsme krátce psali zde) a Kevina Bacona.

Odhadovaný rozpočet filmu se pohyboval kolem 45 mil. USD, celosvětové tržby z kin cca 95 mil. USD.

Divoká řeka
(River Wild, The)

Žánr: akční, thriller, dobrodružný
Země původu: USA
Rok vzniku: 1994
Délka: 108 minut

Režie: Curtis Hanson
Hrají: Meryl Streep, Kevin Bacon, David Strathaim, Joseph Mazzello, John C.Reilly, Benjamin Bratt

Hrdinka Gail chce víkendovým výletem do hor oslavit synovy narozeniny a zachránit své nepříliš spokojené manželství. Rozhodne se s manželem a synem jet divokou řeku. Idylická pohoda však bere za své ve chvíli, kdy serodina setkává se dvěma neznámými muži – Wadem a Terrym, kteří svými vražednými úmysly změní rodinný výlet v životu nebezpečný horor.

Pictures Copyright © Universal Pictures- all rights reserved