North Video – Xena: Princezna bojovnice – 24. DVD – 3. série

North Video v úterý 15. prosince 2009 v řadě Světový seriál nabídne ke koupi třetí DVD třetí série (celkově 24) seriálu Xena: princezna bojovnice za 49,- Kč.

Xena: Warrior Princess je americký televizní seriál natočený na Novém Zélandu. Seriál je produkovaný společností Pacific Renaissance Pictures (vlastní ji Robert Tapert a Sam Raimi) společně s Universal Studios, která zařídila jeho distribuci. Xena se vysílala od roku 1995 do roku 2001 Seriál vznikl jako odnož (tzv. spin-off) seriálu Hercules: The Legendary Journeys a mnoho postav se objevilo jak v Herkulovi, tak i ve Xeně.

Za časů dávných bohů, hrdinných náčelníků a králů, nepokojem zmítaná zem zrodila hrdinku. Byla to Xena, mocná princezna bojovnice, zocelená žárem četných bitev. Síla, vášeň a nebezpečí… Její odvaha měla změnit svět.

V daleké zemi vycházejícího slunce, v době dávných tradic a obyčejů, putuje odvážná princezna Xena starověkým světem, aby s věrnou přítelkyní Gabrielou po boku bojovala proti zlu a bezpráví. Díky dokonalému výcviku ovládá všechny druhy zbraní a není tedy nepřítel, kterému by se nedokázala směle postavit. Všude, kam přijde, ji její sláva předchází a postupně se tak jméno Xena stává nesmrtelnou legendou, ke které se upínají naděje chudých a utlačovaných.

DVD obsahuje dvě epizody :

5. Gabrielina naděje (Gabrielle´s Hope – 27.října 1997) 41:31

Gabriela má výčitky svědomí po svém prvním zabití v životě. Ve vesnici, ve které se Gabriela a Xena dočasně usadily, obviňují lidé Gabrielu z čarodějnictví. Přicházejí Jezinky a oznamují Gabriele, že je vyvolená – ta společně s Xenou uteče do hradu, kde porodí dítě, které se zdá být vtělením zla…

Režie: Charles Siebert, Andrew Merrifield 

Scénář: R. J. Stewart 

Produkce: Liz Friedman, Eric Gruendemann, Bernadette Joyce, Sam Raimi, Steven L. Sears, Chloe Smith, R. J. Stewart, Robert G. Tapert

Hudba: Joseph LoDuca

Kamera: Donald Duncan

Střih: Jim Prior 

Kostýmy: Ngila Dickson

Hrají: Lucy Lawless (Xena), Renee O’Connor (Gabriela), Catherine Boniface (Meridian), Nicola Brown (jezinka #2), Alyssa Carr (Naděje v 10 měsících), Hannah Carr (Naděje v 10 měsících), Mark Clare (Eochaid), Peter Feeney (Caswallawn), Ronald Fryer (stařec), Robert Harte (Goewin), Michelle Huirama (jezinka #1), Bert Keiller (Cadbury), David Mitchell (hostinský), Summer Proben (Naděje jako batole), Melodee Spevack (hlas Amazon)

6. Dluh, 1. část (The Debt, Part 1. – 3. listopadu 1997) – 42:01

Xena dostane zprávu z říše Chin. Musí zabít císaře Ming Tiena, zvaného Zelený drak, a i přes nesouhlas Gabriely vyráží na cestu. Xena Ming Tiena kdysi unesla, ale jeho otec ji zajal a odsoudil na smrt. Byla zachráněna manželkou panovníka Lao, jejíž jméno bylo Lao Ma, a Xena má teď pocit, že musí splatit svůj dluh..

Režie: Oley Sassone 

Scénář: R. J. Stewart, Robert G. Tapert

Produkce: Liz Friedman, Eric Gruendemann, Bernadette Joyce, Sam Raimi, Steven L. Sears, Chloe Smith, R. J. Stewart, Robert G. Tapert

Hudba: Joseph LoDuca

Kamera: John Cavill 

Střih: Robert Field

Kostýmy: Ngila Dickson

Hrají: Lucy Lawless (Xena), Renee O’Connor (Gabriela), Marton Csokas (Borias), Blair Fraser (posel), Tai Hadfield (Chuang), Jacqueline Kim (Lao Ma), William Kwan (voják), Peter Mason (obchodník), Grant McFarland (Ming Tzu), Daniel Sing (Ming T’ien), Dan Ryan (Říman #1), Karl Urban (Caesar)

Žánr: Akční / Dobrodružný / Fantasy / Komedie / Drama

Země původu: USA

Rok vzniku: 1995 – 2001

Původní název: Xena: Warrior Princess

Společnost: MCA Television / Renaissance Pictures / Studios USA Television / Universal TV

Natáčeno: Nový Zéland

Údaje o DVD:  

 

Délka: 90 minut (83:31)

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky (vypínatelné u českého zvuku, napevno s anglickým zvukem)

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3

Bonus: žádný