North Video – Železná maska

Už jsme tu ten příběh měli. Nicméně asi všichni vzpomínají na to jedno jediné zpracování. North Video by ve čtvrtek 17. prosince 2009 za 49,- Kč mělo všem pamětníkům dopřát a na pulty se dostává film Železná maska. Jean Marais jako slavný d´Artagnan, který chrání muže bez tváře, královnu i Francii a zároveň svou pověst neodolatelného svůdce.

D´Artagnan, slavný kapitán mušketýrů mladého krále Ludvíka XIV., dál vyhrává slavné bitvy, svádí krásné ženy a uniká svatebním osidlům.

Jeho život je sice trochu nebezpečný, ale celkem vzato bezstarostný. Zrovna začínají jeho milostné pletky s paní de Chaulmes, když ho kardinál Mazarin pověří úkolem přivézt vězně z ostrova Svaté Markéty.

Nikdo nesmí znát původ a tvář mladého muže, který je zřejmě nebezpečím číslo jedna pro celou Francii. Ale d´Artagnan přijíždí pozdě, vězňovi se právě podařilo z ostrova uprchnout.

Začíná příběh plný intrik, lásky a obnažených mečů, začíná odkrývání tajemství muže se železnou maskou, na kterém se podílejí věčně mladý Jean Marais, krásná Sylva Koscinaová a rozverný Jean Rochefort.

Co k této klasice dodat?

Svérázná adaptace Dumasovi klasiky je v mnoha okamžicích koukatelná jen díky bravurnímu Maraisovi, který zde de facto paroduje své vlastní výkony z mnoha romanticko-dobrodružných filmů.

Zadní strana obálky

Žánr: Dobrodružný / Historický

Země původu: Francie / Itálie

Rok vzniku: 1962

Délka: 123 minut

Původní název: Le Masque de fer / The Iron Mask / L‘ Uomo dalla maschera di ferro

Světová premiéra: 26. října 1962 – Francie

Režie: Henri Decoin

Námět: Alexandre Dumas starší (romány „Les trois mousquetaires“ a „Vicomte de Bragelonne“)

Scénář: Gerald Devriès, Laurent Devries, Cécil Saint-Laurent

Hudba: Georges Van Parys

Kamera: Pierre Petit

Střih: Louisette Hautecoeur

Kostýmy: Mireille Leydet

Společnost: Ceres Films / Films Marly / Fucha Productions / Société Nouvelle des Établissements Gaumont

Natáčeno: Étangs de Commelles, Coye-la-Forêt, Oise, Francie

Hrají: Jean Marais (Charles d’Artagnan), Sylva Koscina (Marion), Jean-François Poron (Henri/Ludvík XIV.), Giselle Pascal (madame de Chaulmesová), Philippe Lemaire (De Vaudreuil), Noël Roquevert (M. de Saint-Mars), Jean Rochefort (Lastreaumont), Claudine Auger (Isabelle de Saint-Mars), Antoine Baud, Charles Bayard, Raoul Billerey, André Cagnard, Albert Dagnant, Jean Davy (Marchal of Turenne), Raymond Gérôme (Pimentel), Camille Guérini, Jean Lara (Renaud de Lourmes), Robert Le Béal, Max Montavon (notář), Germaine Monter (Anna Rakouská), Enrico Maria Salerno (Mazarin), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 francouzsky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD9 (2,35:1)

Bonus: z naší nabídky, nejen pro nejmenší