Blue Sky Film – Spirit

Další titul Platinové edice Blue Sky Filmu inzerují webové stránky až na leden nového roku, nicméně už ve čtvrtek 17. prosince 2009 za 99,- Kč můžeme pořídit film Spirit. Ne vždy je smrt opravdovým koncem.

V roce 1939 stvořil William Eisner svou nejznámější komiksovou postavu maskovaného detektiva Dennyho Colta, který se vrací z říše mrtvých jako duch, aby ochránil Central City před zločinem. Světlo světa tehdy poznal SPIRIT.

Policista Denny se stal jednou z obětí násilí v Central City. Ze světa však tak docela nezmizel. Za záhadných okolností se jeho duše vrátila ze záhrobí a touží po jediném – pomstít svou smrt a vyčistit město od zla. Na svět se vrací jako maskovaný bojovník se zločinem a pouští se do boje s těmi nejhoršími kriminálními živly a nezastaví se před ničím, dokud nedojde spravedlnosti.

Jeho úhlavní nepřítel – Octopus – má jinou misi – chce zničit Spiritovo milované město a vpřed ho žene touha po vlastní nesmrtelnosti.

Spirit pronásleduje tohoto bezcitného zabijáka jako stín po všech zákoutích Cental City – mezi sklady, ve vlhkých katakombách i potemnělých sklepeních a za každé situace zůstává obklopen houfem žen.

V jeho společnosti se objevuje nebezpečně inteligentní sousedka Ellen Dolan, divoká dračice Silken Floss, vražedně krásná francouzská barová tanečnice Plaster of Paris, mystická siréna Lorelei a smyslná mladá policistka Morgenstern. Cestu k srdci tajemného Spirita si však mohla najít jen jedna – zlodějka drahokamů s podmanivě svůdnými křivkami Sand Saref.

To ona je láskou jeho života, která v sobě však skrývá zlo. Dokáže Spirit svou vyvolenou ochránit před tímto zlem nebo se jí dříve podaří zabít jeho? Millerův Spirit Vás zve na zlověstnou, emociálně výbušnou jízdu s hrdinou, který se narodil, aby byl zavražděn a znovu zrozen.

Hodnocení nic moc:

Klasické zpracování Franka Millera, které známe ze Sin City. Výborně laděná hudba. Komixová klasika – neohrožený hrdina, spousta krásných a nebezpečných žen a záporňák s drobnou úchylkou jménem Octopus (excelentní podání mistra mnoha tváří Samuela L. Jacksona). Přesto filmu chyběl spád aneb slovy klasika – každá jednotlivá věc je v pořádku – ale když se to dá dohromady, je to prostě na nic. Spirit je povrchně líbivý, ale v reálu poněkud těžkopádný a ve většině ohledů naprosto dysfunkční film. Asi jako kdybyste se dívali na album fotek z různých míst a období a někdo vám tvrdil, že tvoří zajímavý příběh, přestože očividně netvoří. Spousta promarněného potenciálu a dobrých herců.

Žánr: Akční / Drama / Krimi / Komedie / Fantasy

Země původu: USA

Rok vzniku: 2008

Délka: 99 minut

Původní název: The Spirit

Světová premiéra: 25. prosince 2008 – Indonésie, Itálie, Singapur, Španělsko, USA Kinopremiéra v ČR: 19. února 2009

Režie: Frank Miller

Námět: Will Eisner (komiksová série)

Scénář: Frank Miller

Produkce: Jeff Andrick, Michael Burns, Deborah Del Prete, F. J. DeSanto, Bill Lischak, Steven Maier, Linda McDonough, Benjamin Melniker, Gigi Pritzker, Marc Sadeghi, Michael E. Uslan, Alton Walpole

Hudba: David Newman

Kamera: Bill Pope

Střih: Gregory Nussbaum

Kostýmy: Michael Dennison

Společnost: Lionsgate / Odd Lot Entertainment / Continental Entertainment Group / Media Magik Entertainment

Natáčeno: Albuquerque, New Mexico, USA

Menu DVD

Hrají: Jaime King (Lorelei Roxová), Gabriel Macht (The Spirit / Denny Colt), Dan Gerrity (detektiv Sussman), Eva Mendes (Sand Saref), Samuel L. Jackson (The Octopus), Scarlett Johansson (Silken Floss), Sarah Paulson (Ellen Dolanová), Stana Katic (Morgenstern), Paz Vega (Plaster of Paris), Kimberly Cox (slečna v tísni), Brian Lucero (zloděj), David B. Martin (zloděj), Larry Reinhardt-Meyer (důstojník MacReady), Frank Miller (Liebowitz), Eric Balfour (Mahmoud), Louis Lombardi (Phobos/Ethos/Logos), Dan Lauria (komisař Dolan), Daniel Hubbert (medik), Johnny Simmons (mladý Denny Colt), Seychelle Gabriel (mladá Sand), Michael Milhoan (strýc Pete), John Cade (mafiozo), David Wiegand (důstojník Saref), Chad Brummett (reportér), Richard Portnow (Donnenfeld), Mark Delgallo (Seth), Meeghan Holaway (reportérka), a další

Výběr kapitol

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD9 16: 9 (podle imdb.com 2,35:1)

Nastavení zvuku a titulků

Bonus: Zabít Octopuse (aleternativní konec filmu „Spirit“, 2:28 min., anglicky s českými titulky), Zelený svět (ukázky z natáčení, ukázky z filmu, rozhovory, 21:57 min., anglicky s českými titulky), Historie se opakuje (14:49 min., anglicky s českými titulky), Muller o Mullerovi (15:17 min., anglicky s českými titulky)

Bonusy

Před zobrazením menu pár přeskočitelných upoutávek na další plánované tituly (30 dní dlouhá noc, Slepota, District 9, Východní přísliby)