DVDcom – Zjizvená tvář

Když jsem teď pár dní strávil cestováním do LBC a zpět, zdálo se mi, že stojany s nabídkou DVDcom jsou tam na každém rohu. Podařilo se mi dokonce za neočekávaných 59,- Kč koupit film Zjizvená tvář.

Al Pacino se představuje jako nezapomenutelný Tony Montana – jeden z nejbezcitnějších gangsterů, kteří se kdy objevili ve filmu.

 

 

Režie filmu se ujal autor mnoha populárních snímků Brian DePalma a produkci řídil Martin Bergman, který stojí i za legendární Carlitovou cestou.

 

 

Důmyslný scénář držitele Ceny Akademie Olivera Stonea, strhující hudba Giorgia Morodera, jedinečné znázornění životního stylu Latinoameričanů v Miami a způsob, jakým film odkrývá ohromnou moc a špínu americké drogové scény – to jsou důvody, proč se Zjizvená tvář řadí k největším hollywoodským dramatům o podsvětí.

 

 

Zjizvená tvář sleduje dramatickou kariéru druhořadého násilníka, který si prostřílel cestu až na vrchol kokainového impéria v Miami.

 

Osud Tonyho Montany by mohl být zářným příkladem chudého chlapce, utečence z Kuby, který v Miami ke drogám a štěstí u místní mafie přišel. Postupně, po několika riskantních a úspěšných obchodech, se Tony vypracoval na významného šéfa drogového podsvětí.

 

 

Jeho vzestupu, jak se zdá, už nic nestojí v cestě, zvlášť když je podpořen sňatkem s bývalou ženou drogového bosse, kterého Tony porazil. Nic ale netrvá věčně a štěstí se od Tonyho začíná odvracet. Jeho žena propadá drogám a brzy přichází kritická chvíle jeho kariéry…

 

Žánr: Akční / Drama / Krimi

Země původu: USA

Rok vzniku: 1983

Délka: 163 minut

Původní název: Scarface

Světová premiéra: 1. prosince 1983 – USA, New York

Kinopremiéra v ČR: 19. února 2009

Režie: Brian De Palma

Námět: Armitage Trail

Původní scénář z roku 1932: Ben Hecht, Howard Hawks

Scénář: Oliver Stone

Produkce: Martin Bregman, Peter Saphier, Louis A. Stroller

Hudba: Giorgio Moroder

Kamera: John A. Alonzo

Střih: Gerald B. Greenberg, David Ray

Kostýmy: Patricia Norris

Společnost: Universal Pictures

Natáčeno: 728 Ocean Drive, Miami Beach, Florida, USA / Los Angeles, Kalifornie, USA / Miami, Florida, USA / Montecito, Kalifornie, USA / New York City, New York, USA / South Beach, Miami Beach, Florida, USA / Swimming Pool, Fontainebleau Hilton Resort – 4441 Collins Avenue, Miami Beach, Florida, USA

Hrají: Al Pacino (Tony Montana), Steven Bauer (Manny Ribera), Michelle Pfeiffer (Elvira Hancocková), Mary Elizabeth Mastrantoni (Gina Montanaová), Robert Loggia (Frank Lopez), Miriam Colon (Mama Montanaová), F. Murray Abraham (Omar Suarez), Paul Shenar (Alejandro Sosa), Harris Yulin (Mel Bernstein), Ángel Salazar (Chi Chi), Arnaldo Santana (Ernie), Pepe Serna (Angel), Michael P. Moran (Nick the Pig), Al Israel (Hector the Toad), Dennis Holahan (Jerry The Banker), Mark Margolis (Alberto The Shadow), Michael Alldredge (Sheffield), a další

České znění připravilo Barrandov Studio – Dabing, vyrobila TV Produkce s.r.o. pro FTV Premiéra s.r.o., televize Prima, v roce 2001: Jiří Prager, Jan Šťastný, Bedřich Šetena, Ilona Svobodová, Boris Rösner, Zdeněk Žák, Jaromír Meduna, Josef Carda, Hana Talpová, Pavel Šrom, Martina Hudečková, Jolana Říhová, Pavel Jiras, Inka Šecová, Jiří Ptáčník, Daniel Margolius, Jana Tabreya, Jakub Kohl, Milan Bouška, Martin Pechlát, Stanislav Lehký, Milan Slepička, a další

 

Menu DVD

 

Údaje o DVD:

 

Volba kapitol 

 

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, 2.0 česky

Titulky: česky napevno s anglickým zvukem

 

Nastavení zvuku 

 

Obraz: barevný PAL DVD9 16: 9 (2,35:1)

Bonus: žádný

 

Titul je balen v další variantě papírového obalu, která připomíná aktuální karton Bleskových DVD. Rozevírací knížečka má na levé straně obaly ostatních titulů, vpravo je výřez pro vložený disk. A milé je, že disk neobsahuje žádné Neukradneš! nebo hromadu úvodních trailerů, rovnou hup šup do menu.