Codi – Tajný život starověkých vladařů (6. díl) – Faraoni

Dokumentární cyklus, který vydává Codi, bude v úterý 28. prosince 2009 za 49,- Kč pokračovat dalším dílem Tajný život starověkých vladařů (6. díl) – Faraoni.

V dnešní době to slavní lidé nemají jednoduché. Je tu příliš mnoho senzacechtivých fotoreportérů a zpravodajů, kteří čekají na to, až do světa vypustí senzační zprávu o každém jejich nepatrném prohřešku.

 

Ti, co nám vládli v minulých dobách, takové problémy samozřejmě řešit nemuseli. Ale představte si, jaké by to bylo, kdyby se současným médiím podařilo proniknout do detailů jejich soukromých životů. Představte si paparazzi, jak sledují šíleného římského císaře, zkorumpovaného papeže, homosexuálního krále nebo transvestitního faraona. Dále si již raději nic nepředstavujte. Nyní budou mít tu možnost moderní média, která nám odhalí soukromé životy starých vládců.

 

VI. díl – Faraoni

 

Ženy moderní doby odmítají být podřízeny mužům a chtějí mít stejné možnosti jako oni. Ale i v dobách, kdy žena ve společnosti zdaleka neznamenala tolik jako muž, našly se chytré manželky a milenky, které si své pozice v mužském světě dokázaly vybudovat. Jednou z nich byla žena, vládnoucí Egyptu jako faraon a používající mužských atributů moci- Hatšepsut.

 

Bohatí Egypťané odcházeli na věčnost vybaveni vším potřebným pro další život po boku svých bohů. Před tím byli balzamováni a mumifikováni, aby se pokud možno co nejméně porušená uchovala i jejich tělesná schránka. To vše samozřejmě lákalo různé nepoctivce a také sexuální devianty. Majetek ukrytý v hrobkách pyramid byl velkým lákadlem pro jedny, těla mladých, krásných zemřelých Egypťanek pro druhé.

 

Známý faraon Achneton, neboli Tutanchamon se pokusil vyřadit ze hry egyptská božstva a zavedl monoteistické předkřesťanské náboženství uctíváním jednoho boha, boha slunce Amona. Jak se mu to podařilo a jaké to mělo následky. To vše jsou otázky, na které se dokument pokouší odpovědět.

 

Údaje o DVD:

 

Původní název: Private Lives of the Pharaohs

Délka: 50 minut (48:13)

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: žádné

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3

Bonus: z nabídky Codi