Amercom – Encyklopedie II. světové války 35 – Bitva o Středozemní moře – 2. část

I mezi svátky v pondělí 28. prosince 2009 jsme se dočkali dalšího dílu Encyklopedie II. světové války z vydavatelství Amercom s pořadovým číslem 35. Přílohové DVD nese název Bitva o Středozemní moře – 2. část a obvyklá cena kompletu je 99,- Kč.

Tištěná podoba Encyklopedie nese název Konec války v Itálii. Kapitoly Historie jsou nazvány – Prolomení Gótské linie, Válka na severu SSSR, Arktické konvoje. Sekce Militarie nabízí Válečné námořnictvo: Lodě 1939-1945. Kalendárium se zabývá nejdůležitějšími událostmi října a listopadu 1943.

 

V dalším čísle bychom měli najít kapitoly Operace na východní frontě, Konečná fáze bojů o Kavkaz, Bitva o Charkov.

 

Obsah DVD:

 

 

 

Bitva o Středozemní moře – 1. část.

 

 

Jakmile v oblasti začala působit Luftwaffe, Británii nezbylo než posílit Maltu stíhačkami a bombardéry a využívat ji jako základnu ponorek pro útoky na italské lodě, aby pro své lodě ve Středomoří zajistila volný pohyb. Po evakuaci britských sil z Řecka a následné německé invazi na Krétu sice flotila admirála Cunnighama značně prořídla, podařilo se jí však alespoň udržet Spojence v obléhaném Tobrúku. Postup spojeneckých sil v severní Africe ale nakonec přiměl Hitlera k tomu, aby se znovu zaměřil na Maltu, a na těžce zkoušený ostrov začaly dopadat tuny německých bomb. Britové však Maltu přece jen udrželi, což spolu s úspěchem operace Torch přispělo ke kapitulaci vojsk Osy v severní Africe a ukončení bojů ve Středozemním moři.

 

Menu DVD

Žánr: Válečný / Dokument

Délka: cca 50 minut

Původní název: Battlefield: The Battle for the Mediterranean

 

Výběr kapitol

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital anglicky, česky, polsky

Titulky: česky, polsky

Obraz: barevný/černobílý PAL 4:3

Bonus: žádný

 

Nastavení zvuku a titulků