Blesk pro ženy – Manželky a dcery 1. DVD

Na čele týdne opět střídání, Blesk pro ženy oznámil na pondělí 18. ledna 2010 za 49,- Kč další TV seriál. Tentokrát se jedná o zfilmovanou předlohu Elizabeth Gaskell Manželky a dcery a do prodeje přichází 1. DVD. Svůdný svět lásky a intrik. Kolekce 6 DVD.

Další zástupce televizní produkce BBC. Nadčasový romantický seriál z Anglie 19. století. Vtipný i srdceryvný příběh dvou svobodných žen, které hledají lásku a místo ní nacházejí samé problémy. Návrat do časů, kdy celé město bylo řízeno drby.

 

 

V centru děje je Molly Gibsonová, sedmnáctileté jednoduché venkovské děvče, jediná dcera lékaře. Má neuvěřitelně blízký vztah s otcem, protože matka jí zemřela před mnoha lety. Udržují vztahy s rodinou místního velkostatkáře Hamleye, do jehož mladšího syna Rogera, který studuje v Cambridgi, je Molly zamilovaná.

 

 

Její otec se rozhodne oženit s bývalou vychovatelkou z aristokratické rodiny Hyacinthou Kirkpatrickovou, jejíž nápady ale mírně komplikují život všem v okolí. Molly se snaží ji co nejlépe přijmout jako macechu, ale ne vždy se jí to daří.

 

 

Molly se ale rychle spřátelí s nevlastní sestrou. Cynthie je krásná a dobře zná svou moc nad muži a rozhodne se ji využívat. To způsobí kopec problémů, zvláště když se Cynthie zamiluje do Rogera.

 

 

Britská minisérie podle nedokončeného románu je druhou adaptací, ta první pochází z roku 1972. Autorka zemřela dříve, než napsala rozuzlení milostného trojúhelníku a tak řešení zůstalo v rukou scénáristy tohoto zpracování.

 

V dosažitelných komentářích se ženské pohlaví většinou rozplývá a hodnotí kladně. Zahraniční zdroje udávají sérii jako čtyřdílnou, obal udává kolekci šesti DVD. Tak nevím.

 

A text z obalu:

 

Jako malé děvče prožila Molly Gibsonová, dcera váženého lékaře, zvláštní setkání se vznešenou paní Kirkpatrickovou. Když se její ovdovělý otec rozhodne znovu oženit a jeho vyvolenou je právě tato dáma, tuší Molly, že to nebude mít jednoduché.

 

Nové události ale brzy zcela zaměstnají její mysl – na návštěvě u známých, kam ji otec poslal, aby ji uchránil od zájmu mladých mužů, je velmi přitahována jejich synem Osbornem…

Žánr: Drama / Romantický

Země původu: Velká Británie / USA

Rok vzniku: 1999

Délka: celkem cca 300 minut, 1. DVD cca 52 minut

Původní název: Wives and Daughters

Světová premiéra: 28. listopadu 1999 – Velká Británie

Režie: Nicholas Renton

Námět: Elizabeth Gaskell

Scénář: Andrew Davies

Produkce: Sue Birtwistle, Rebecca Eaton, Rupert Ryle-Hodges, Jane Tranter

Hudba: John E. Keane

Kamera: Fred Tammes

Střih: Kevin Lester

Kostýmy: Deirdre Clancy

Společnost: British Broadcasting Corporation / Dune Films / WGBH

Natáčeno: Charlestown, Cornwall, Velká Británie / Corsham Court, Wiltshire, Velká Británie / Dyrham Park, Dyrham, Gloucestershire, Velká Británie / Elstree Studios, Borehamwood, Hertfordshire, Velká Británie / Levens Hall, Levens, Cumbria, Velká Británie / Manor House, Great Chalfield, Wiltshire, Velká Británie / Marshfield, Gloucestershire, Velká Británie / Syon House, Syon Park, Brentford, Middlesex, Velká Británie / Wentworth Woodhouse, Wentworth, South Yorkshire, Velká Británie

Hrají: Justine Waddell (Molly Gibsonová), Bill Paterson (pan Gibson), Francesca Annis (Hyacinth Gibsonová), Keeley Hawes (Cynthia Kirkpatricková), Tom Hollander (Osborne Hamley), Anthony Howell (Roger Hamley), Michael Gambon (Squire Hamley), Barbara Flynn (slečna Browningová), Deborah Findlay (slečna Phoebe), Iain Glen (pan Preston), Peter Copley (Robinson), Barbara Leigh-Hunt (Lady Cumnorová), Ian Carmichael (Lord Cumnor), Rosamund Pike (Lady Harriet Cumnorová), Emily McKenzie (Maria), Elizabeth Spriggs (paní Goodenoughová), Tonia Chauvet (Aimée), Shaughan Seymour (Lord Hollingford), Georgie Glen (slečna Hornblowerová), Roddy Maude-Roxby (St. Hilaire), Fred Pearson (pan Sheepshanks), Jacqueline Pilton (paní Dawesová), Jemima Rooper (Lizzie Goodenoughová), Richard Coyle (pan Coxe), Penelope Wilton (paní Hamleyová), Matthew Lloyd Davies (pan Roscoe), Keylee Jade Flanders (Fanny Goodenoughová), Gordon Gostelow (Williams), Dilys Hamlett (vévoda), Ben Illis (panWynne), Dariel Pertwee (Lady Cuxhavenová), Charles Simon (starý Silas), Tim Wallers (pan Henderson), Steven Webb (William Goodenough), a další

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD5 16:9

Bonus: žádný