PB Publishing – Jeden svět nestačí

Pokud jste neváhali a pořídili, tak PB Publishing v pondělí 18. ledna 2010 nabídne další kousek skládanky při cestě proti proudu času s agentem 007 a za 77,- Kč bude ke koupi film Jeden svět nestačí. Poslední bondovka, ve které si zahrál Desmond Llewelyn jako Q, pár týdnů po premiéře tragicky zahynul při automobilové nehodě. V průběhu filmu představil svého nástupce R, kterého ztvárnil „Monty Python" John Cleese

V Londýně, v sídle slavné MI 6, je doslova před zraky M zavražděn její přítel, magnát Sir Robert King. James Bond totiž švýcarskému bankéři vrací peníze zaplacené jako výkupné ve výši tří milionů liber za unesenou dceru Elektru Kingovou, jenže kufřík nečekaně exploduje ještě přímo v centrále MI6.

 

 

Bond se v tryskovém člunu pustí po Temži do pronásledování vraha, kterým je mladá žena. Ta se pokusí uniknout v balónu, nakonec po dlouhé honičce raději spáchá sebevraždu, aby nemohla být chycena.

 

 

Pro agenta 007 je rozkaz jasný: vypátrat vraha a poskytnout ochranu dceři mrtvého muže, krásné Elektře. Ta přebírá po otci stavbu ropovodu z Kaspického moře, který má být konkurencí ropovodu ruskému.

 

 

 

Od M se Bond dozví, že Elektra byla nedávno unesena a mučena teroristou Renardem, kterého se MI6 už pokusila zabít. Tehdy však 009 selhal a pouze vstřelil kulku do Renardova mozku. Díky tomu má posunutý práh bolesti a je schopen vydržet mnohem více věcí než běžný člověk a má nadlidskou sílu.

 

 

Elektře se podařilo ze zajetí uprchnout dřív, než ji dokázali agenti zachránit. Před dalšími útoky ji má z pověření M chránit právě Bond. Při hledání informací o Renardovi se Bond obrátí na ruského mafiána Žukovského.

 

 

Bonda nepřekvapí, když se s Renardem setká až v dalekém Kazachstánu, kde má společnost King Enterprises své sídlo. "Černé zlato" přitahuje jako magnet ty nejbohatší, nejvlivnější, ale i lidi bez skrupulí a zásad. A právě mezi nimi se s překvapivou jistotou pohybuje Elektra…

 

Renard ukradne plutonium z tábora v Kazachstánu, kde tým pod vedením odtažité doktorky Christmas Jonesové pracuje na likvidaci jaderného materiálu. Spolu s doktorkou Bond pronikne do budovaného ropovodu, protože zjistí, že Renard do něj umístil jadernou bombu. Při bližším zkoumání zjistí, že Renard použil jen část plutonia. Nechá tedy bombu vybuchnout bez jaderného materiálu.

 

 

Bond začíná být přesvědčen, že Elektra a Renard jsou ve skutečnosti nejen spojenci, ale také milenci. Že je to pravda se ukáže ve chvíli, kdy Elektra unese M. Prozradí jí, že zabila otce, kterého nenáviděla, protože za ni odmítl zaplatit výkupné, když byla unesena a že se společně s Renadem chystají další den odpálit ukradenou nálož v průplavu Bosbor a zničením Istanbulu demonstrovat svou moc. Navíc by bylo kontaminováno Kaspické moře na řadu let a jediným způsobem dopravy ropy by byl Elektřin ropovod.

 

 

Bondovi a doktorce Jonesové, které po výbuchu ropného terminálu považuje za mrtvé, se podaří zjistit, že k tomu chtějí využít reaktoru ruské jaderné ponorky, které velí úplatný ruský velitel, který pracuje pro Elektru. Než však stačí rozhodnout, jak explozi zabránit, jsou zajati Renardovými muži. Zatímco Renard se s ponorkou vydává na sebevražednou misi, sebevědomá Elektra hodlá zabít M a Bonda. Záhy však zjistí, že to nebude tak snadné, jak se domnívala.

 

 

Bond je mučen Elektrou, která mu říká "Dala bych ti celý svět", na což Bond odpovídá "Jeden svět nestačí" a cituje tak název filmu a motto rodu Bondů (latinsky Orbis non sufficit), které se objevilo ve filmu V tajné službě jejího veličenstva.

 

Žánr: Akční / Dobrodružný

Země původu: Velká Británie / USA

Rok vzniku: 1999

Délka: 128 minut

Původní název: The World Is Not Enough

Světová premiéra: 8. listopadu 1999 – USA

Kinopremiéra v ČR: 13. ledna 2000

Režie: Michael Apted

Námět: Ian Fleming

Scénář: Neal Purvis, Robert Wade, Bruce Feirstein

Produkce: Barbara Broccoli, Nigel Goldsack, Anthony Waye, Michael G. Wilson

Hudba: původní David Arnold, ostatní – Monty Norman

Kamera: Adrian Biddle

Střih: Jim Clark

Kostýmy: Lindy Hemming

Společnost: Danjaq LLC / Albert R. Broccoli’s Eon Productions Limited / Metro-Goldwyn-Mayer / United Artists

Natáčeno: Velká Británie / Turecko / Ázerbajdžán / Bahamy / Španělsko / Francie

 

Výběr kapitol 

 

Hrají: Pierce Brosnan (James Bond), Sophie Marceau (Elektra Kingová), Robert Carlyle (Renard), Denise Richards (Dr. Christmas Jonesová), Robbie Coltrane (Valentin Dmitrovich Zukovsky), Judi Dench (M), Desmond Llewelyn (Q), John Cleese (R), Maria Grazia Cucinotta (cigaretová dívka Giulietta da Vinci), Samantha Bond (slečna Moneypenny), Michael Kitchen (Bill Tanner), Colin Salmon (Charles Robinson), Goldie (pan Bullion), David Calder (Sir Robert King), Serena Scott Thomas (Dr. Molly Warmflashová), Ulrich Thomsen (Sasha Davidov), John Seru (Gabor), Claude-Oliver Rudolph (plukovník Akakievich), Patrick Malahide (Lachaise), Omid Djalili (předák), Jeff Nuttall (Dr. Arkov), Diran Meghreblian (kněz), John Albasiny (pilot helikoptéry), Patrick Romer (pilot), Jimmy Roussounis (potrubní technik), Justus von Dohnanyi (kapitán Nikoli), Hassani Shapi (doktor), Carl McCrystal (Trukhin), a další

 

Menu DVD

 

Údaje o DVD:

 

Nastavení zvukové stopy a titulků

 

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky, maďarsky, polsky

 

Výběr jazyka 

 

Titulky: česky, anglicky, bulharsky, chorvatsky, hebrejsky, maďarsky, islandsky, polsky, portugalsky, rumunsky, turecky

 

Titulky - 1. část 

 

Titulky - 2. část 

 

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9 (2,35:1)

Bonus: MI6 commentary (audiokomentář tvůrců s volitelným titulky anglicky/portugalsky)  

 

Audiokomentář tvůrců 1 

 

Audiokomentář tvůrců 2 

Titulky k audiokomentáři