Filmexport Home Video – Kantor Ideál

V ediční řadě Legendy českého filmu nám Filmexport Home Video nabízí v sobotu 7. února 2009 za 49,- Kč komedii Kantor Ideál.

Na dívčí gymnázium nastupuje profesor Karel Suchý, nesmělý, roztržitý a hlavně poněkud staromódní a nepraktický mladý muž. Od samého počátku je středem čtveračivého zájmu septimánek, u kterých má být třídním učitelem.

 

Není divu, že se stane ideálním terčem šprýmů a legrácek, v jejichž vymýšlení je přebornicí zejména neteř jeho bytné Věra Matysová,  níž mladý profesor staromládenecky žije. Studentka se dokonce se s ostatními vsadí, že od "tříďase" dostane hubičku. A přestože se sázka prozradí, je odhodlána pro její výhru udělat vše.

 

 

Po řadě nepříliš úspěšných pokusů se jí to nakonec podaří při školním divadelním představení, kde zastoupí v roli svou profesorku Plášilovou. Netuší, že tím v mladém profesorovi probudila značně neprofesorský zájem. Úzkoprsý muž se však brání dát svůj zájem najevo, protože se mu nelíbí Věřino flirtování s majitelem panství Rudou Junkem.

 

Netuší, že Věra nemá Junka příliš v lásce a ve skutečnosti se zamilovala právě do něj a ve své neohrabané nesmělosti se zdá, že ani není možné, aby si toho všiml. Naštěstí jsou tu kamarádi, kteří si ho vezmou do parády a během krátkého pobytu v Praze z něj udělají elegantního sebevědomého šviháka, který si dokáže poradit nejen z rozjívenými děvčaty, ale také s láskou. Zároveň se ukáže, že Junek je podvodník.

 

A upozornění pro kupující – na Lopuchu se objevily snímky, které dokazují, že FEX při převodu filmu vytvořil z filmu jeho bezhlavou napodobeninu. Porovnáním obrázků z televizního vysílání a přímo z DVD chybí značná část horního okraje obrazu… Nemohu potvrdit, DVD nemám.

Žánr: Komedie

Země původu: Československo

Rok vzniku: 1932

Délka: 91 minut

Kinopremiéra v ČR: 23. září 1932

Režie: Martin Frič

Asistent režie: Rudolf Stahl

Námět: Adéla Červená (román)

Scénář: Václav Wasserman

Produkce: Vladimír Kabelík

Hudba: Jára Beneš, Hans Ailbout

Kamera: Otto Heller

Střih: Karel Lamač

Architekt: Vilém Rittershain

Zvuk: Josef Zora

Hrají: Karel Lamač (profesor Karel Suchý), Anny Ondráková (septimánka Věra Matysová), Oskar Marion (účetní Rudolf Junek), Theodor Pištěk (ředitel gymnázia), Světla Svozilová (profesorka dr. Plášilová), Antonie Nedošinská (Věřina teta), Valentin Šindler (školník Ječmínek), Čeněk Šlégl (majitel zámku Karel Domin, Suchého spolužák), Jaroslav Marvan (spolužák profesora Suchého), Karel Postranecký (spolužák profesora Suchého), Ladislav Hemmer (spolužák profesora Suchého, majitel taneční školy), Alfred Schlesinger (profesor), Jan W. Speerger (profesor), František Říha (profesor), Ferdinand Jarkovský (profesor), Josef Šváb-Malostranský (profesor – katecheta), Darja Hajská (copatá septimánka), Milka Balek-Brodská (sousedka), Josef Kobík (průvodčí ve vlaku), Betty Kysilková (dáma v klobouku ve vlaku), Jindřich Edl (komorník na zámku), Václav Pecián (hasič), Ada Dohnal (komorník), Julius Baťha (komorník), Emanuel Hříbal (knihovník), Nataša Gollová (septimánka), Bobina Horká (septimánka), Jarmila Zábranská (septimánka), Jelena Marková (septimánka), Olga Žižková (septimánka), R.A. Dvorský (kapelník), a další

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: česky pro neslyšící

Obraz: černobílý PAL DVD5 4:3

Bonus: žádný