Blue Sky Film – Vdaná snoubenka

V Platinové edici Blue Sky Filmu má být ve čtvrtek 28. ledna 2010 za 99,- Kč ke koupi romantická komedie o tom, že čas od času zkrátka musíte zapomenout na „Pana Dokonalého" a porozhlédnout se po Vaší mnohem horší polovičce s názvem Vdaná snoubenka. I odbornice na lásku může ztratit hlavu.

 

Emma Lloyd je oblíbená a úspěšná rozhlasová moderátorka, která ve své pravidelné relaci pomáhá posluchačům řešit jejich vztahové trable.

 

 

 

Ženy Emmu zbožňují, právě vydala knihu, sama je šťastně zasnoubená s perfektním mužem a proto se zdá, že je pro udílení rad tou pravou.

 

 

Její vydavatel a snoubenec Michael si myslí, že získat ve státě New York povolení k sňatku je jednodušší než získat řidičský průkaz. Ostatně, nejsou zapotřebí žádné testy – krevní ani písemné – oba jsou plnoletí a nejsou příbuzní. Určitě půjde jen o to včas přijít na radnici, zaplatit poplatek a hotovo.

 

 

Newyorský hasič Patrick je opakem správného muže. Je přímočarý, vášnivý a neuvěřitelně nespolehlivý. Rozmluvit jeho snoubence svatbu s takovým floutkem není pro Emmu žádným tvrdým oříškem. Jedno dobře míněné doporučení jí však nečekaně převrátí život naruby.

 

 

Patrick zůstane sám se svou pošramocenou pověstí a touhou po sladké pomstě, která zamíchá kartami nejednoho života a otřese i tím nejskálopevnějším plánem. Ve světě elektronických databází je totiž pomsta stejně snadná, jako sehnat čerstvé noviny. V jedněch takových si přečte o doktorčiných svatebních plánech a vymyslí dokonalý plán. A tak je Emma už vdaná!

 

 

Abych nemusel kompilovat z nepříliš nadšených diváckých připomínek o bezkrevném průměrném filmu, tak raději recenze zde nebo třeba tady.

 

Žánr: Komedie / Romantický

Země původu: Velká Británie / USA

Rok vzniku: 2008

Délka: 90 minut

Původní název: The Accidental Husband

Světová premiéra: 13. února 2008 – Velká Británie, Londýn

Kinopremiéra v ČR: 23. července 2009

Režie: Griffin Dunne

Scénář: Mimi Hare, Clare Naylor, Bonnie Sikowitz

Produkce: Jason Blum, Bradley Jenkel, Neil Kadisha, Anthony Katagas, Kam Mateen, Uma Thurman, Jennifer Todd, Suzanne Todd, Bob Yari

Hudba: Andrea Guerra

Kamera: William Rexer

Střih: Suzy Elmiger

Kostýmy: David C. Robinson

Společnost: Yari Film Group / Blumhouse Productions / Team Todd

Natáčeno: Engine 312 – 22-63 35th Street, Astoria, Queens, New York City, New York, USA / First Church of Round Hill – 464 Round Hill Road, Greenwich, Connecticut, USA / New York City, New York, USA

Hrají: Uma Thurman (doktorka Emma Lloydová), Jeffrey Dean Morgan (Patrick Sullivan), Colin Firth (Richard Bratton), Sam Shepard (Wilder Lloyd), Lindsay Sloane (Marcy), Justina Machado (Sofia), Ajay Naidu (Deep), Jeffrey Tedmori (Ajay), Nick Sandow (Larry), Michael Mosley (Declin), Brooke Adams (Carolyn), Lindsey Kraft (Lauren), Sarita Choudhury (Sunny), Yolande Bavan (Naniji), Isabella Rossellini (Greta Bollenbeckerová), Keir Dullea (Karl Bollenbecker), Adesola A. Osakalumi (Didier), Santo Fazio (ochranka), Hudson Cooper (ochranka), John Rothman (obchodník), a další

 

Údaje o DVD neznámé:

 

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný (podle imdb.com 1,85:1)

Bonus: ?