Bontonfilm – Dr. House 1. DVD 1. série

Čtvrtek 28. ledna 2010 by měl být dnem, kdy bude ke koupi za 69,- Kč první DVD seriálu Dr. House, který na pulty přináší společnost Bontonfilm. Postupně vyjdou první tři řady seriálu, každá na 6 DVD v provedení digipack-slim – za všechny tři série utratíte 1242,- Kč.

Jaký bude přesný obsah DVD bohužel nevíme. Lze ale předpokládat, že stejně jako v případě Heroes se bude jednat o vydání se shodnými parametry jako u dražšího provedení.  Tomu by odpovídala i aktuální upoutávka v novinách, která láká na 4 epizody a krabičku na celou sérii, přibalenou k prvnímu disku.

 

Takže nejprve něco obecných informací o seriálu, dobře známém z televizních obrazovek:

 

Dr. House je americký televizní seriál z lékařského prostředí, který vznikl v roce 2004. Seriál režiséra Davida Shorea byl vytvořen v produkci Paula Attanasioa, Katie Jacobsové, Davida Shorea a Bryana Singera a vysílá jej stanice FOX. Děj se odehrává ve fiktivní fakultní nemocnici Princeton-Plainsboro v New Jersey. Hlavní postavou seriálu je Dr. Gregory House, který vede diagnostické oddělení a má za úkol řešit zvlášť zapeklité případy. Není to zrovna typický lékař. Je neupravený, neoholený, rozcuchaný a nikdy by to nenapadlo vzít si na sebe lékařský plášť. K ruce má tým specialistů, který se sestává ze tří doktorů – neurologa Erica Foremana (protože je to černoch a má záznam v trestním rejstříku), imunoložky Allison Cameronové (nebyla nejlepší na škole, ale je nehorázně sexy a do týmu se taková osoba hodí) a specialisty na intenzivní péči Roberta Chase (do týmu ho protlačil jeho vlivný otec). Týmu ještě pomáhá Houseův velký kamarád James Wilson, který je uznávaným onkologem.

 

 

Na začátku většiny epizod jsou zobrazeny události, které vedly k počátkům potíží a symptomů „pacienta týdne". Jednotlivé epizody pak sledují tým v jeho pokusech diagnostikovat a vyléčit pacientovu nemoc.

 

Housovo celostátně uznávané oddělení obvykle léčí pacienty, u nichž nebyla v jiných nemocnicích zjištěna diagnóza, takže se jedná většinou o takřka neřešitelné případy. Kromě toho House odmítá přijmout případy, které se mu nezdají zajímavé.

 

 

K diagnóze se tým dostává pomocí sokratovské dialogické metody, diferenciálních diagnóz a Housova vedení. Informace a názory svých podřízených však House často nebere v potaz a následně dokazuje, že jejich nápady a příspěvky postrádají množství důležitých faktorů. Poté, co je pacientovi stanovena prvotní diagnóza a nasazena léčba, se jeho stav začne zlepšovat, což obvykle není konečný stav. Následuje prudké zhoršení, které značí chybnou předchozí diagnózu. Tyto navazující komplikace však pomohou Housovi a jeho týmu v určení správné diagnózy, na niž je upozorní nové symptomy.

 

Během odhalování diagnózy se odehrává mnoho nečekaných zvratů. Někdy je těžké nemoc správně diagnostikovat, protože pacient lže o symptomech, o sobě či rodině a prostředí, kde žije. House často říkává „všichni lžou" nebo při poradách týmu prohlašuje: „pacient lže" či „symptomy nikdy nelžou".

 

Jelikož jsou Housovy teorie o pacientově nemoci často založeny na předpokladu nebo kontroverzním tvrzení, má obvykle problémy získat souhlas od své vedoucí, ředitelky nemocnice Dr. Lisy Cuddyové, k léčebným postupům, které považuje za nezbytné, zejména pak v situacích, kdy je postup velmi riskantní nebo eticky pochybný.

 

 

Cuddyová od House vyžaduje, aby trávil více času v klinice pro veřejnost. House ale kliniku nesnáší, protože nemá rád pacienty a podle jeho slov by tuto práci zvládla i opice s lahvičkou brufenu. Během služby v této části nemocnice House pacienty ohromuje výstředním chováním a neortodoxními postupy, ale udělá dojem zároveň rychlou a přesnou diagnózou, přestože vypadá, že o ně nejeví zájem. Pochopení těchto jednoduchých problémů, kterým House na ambulanci čelí, mu často pomůže vyřešit hlavní případ.

 

V některých epizodách je nutné vniknout do pacientova domu, ať už s jeho souhlasem nebo bez něj, za účelem nalezení odpovědí či indicií, které by vedly ke zjištění diagnózy. Velkou část příběhu zabírá Housovo užívání Vicodinu a jiných drog, aby zvládal bolest, která pochází z infarktu jeho kvadricepsového svalu, který utrpěl před několika lety a po němž musí chodit s holí.

 

 

Seriál získal mnoho prestižních ocenění včetně ceny Emmy a Zlatého globu pro hlavního protagonistu Hugha Laurieho.

 

Pokud tedy tip vyjde, bude disk obsahovat:

 

PILOTNÍ DÍL – Učitelka v mateřské školce začala nesrozumitelně mumlat a pak ji před třídou plnou zmatených malých dětí zachvátily křeče. House rychle svolává svůj expertní tým a snaží se určit diagnózu dřív, než bude muset učitelka opustit školku navždy.

 

OTÁZKA RODIČOVSTVÍ – Každá noc přináší hráči lakrosu, jenž trpí halucinacemi, děsivá muka. House přichází s návrhem na riskantní retinální biopsii, pomocí které chce zjistit, jestli za chlapcovým strachem ze tmy nestojí jeho DNA.

 

OCCAMOVA BŘITVA – Po divoké noci plné sexu se svou přítelkyní upadá vysokoškolský student do šoku a následně kolabuje. House a jeho tým přichází se záplavou teorií – z nichž žádná není ta správná. A pacientův krevní obraz se stále zhoršuje.

 

MATEŘSTVÍ – Mezi nejmladšími pacienty se rychle šíří nebezpečný virus a House musí učinit riskantní rozhodnutí.

Žánr: televizní seriál

Země původu: USA

Rok vzniku: 2004 – ?

Délka: každý díl cca 45 minut

Původní název: House M. D.

Společnost: Heel & Toe Films / NBC Universal Television / Bad Hat Harry Productions / Shore Z Productions / Moratim Produktions

Natáčeno: Kalifornie, USA

Hrají: Hugh Laurie (vedoucí oddělení diagnostické medicíny Dr. Gregory House), Jennifer Morrison (imunoložka Dr. Allison Cameronová), Omar Epps (neurolog Dr. Eric Foreman), Lisa Edelstein (ředitelka fakultní nemocnice Dr. Lisa Cuddyová), Jesse Spencer (Dr. Robert Chase), Robert Sean Leonard (vedoucí onkologického oddělení Dr. James Wilson), a další 

  

Údaje o DVD neznámé:

 

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, 2.0 česky

Titulky: česky napevno s anglickým zvukem

Obraz: barevný PAL DVD9 4:3

Bonus: ?