Bontonfilm – Simpsonovi ve filmu

A další ediční řada Bontonfilmu na pultech, v pátek 5. února 2010 to bude Bav se s námi! a jako první Simpsonovi ve filmu za 99,- Kč. Vaše rodina není to nejhorší, co vás kdy potkalo.

Zatímco seriál se přesunul z veřejnoprávních obrazovek na COOL, filmový příběh se ocitne za levnou cenu v trafikách, opět by to mělo být s přibalenou papírovou krabičkou na všech 8 DVD celé kolekce.

 

Jeden z nejúspěšnějších televizních seriálů se konečně dočkal prvního celovečerního filmového zpracování. Populární rodinka Simpsonových ze Springfieldu bude tentokrát čelit globálním výzvám a Homer provede nejhorší věc svého života.

 

 

Na filmu se podíleli stejní tvůrci jako na televizním seriálu a tak se fanoušci dočkají většiny svých oblíbených postav. Seriál, který několik let úspěšně uváděla Česká televize, si u diváků vydobyl výlučnou pozici především díky kombinaci černého a situačního humoru. Ten samozřejmě ve filmu nebude chybět a už první zveřejněné záběry vyvolaly lehkou kontroverzi. Zejména ten, kde je Bart poprvé za svou kariéru nahý.

 

 

Snahou tvůrců je k filmu přitáhnout i ty diváky, kteří se zatím s fenoménem Simpsonových příliš nesetkali a zároveň uspokojit věrné fanoušky a překvapit sami sebe. Ve vedlejších rolích se objeví i některé filmové hvězdy a skutečné postavy americké historie.

 

 

Práce na filmu začali již v roce 2001, ale od té doby se několikrát velmi radikálně proměnil scénář. I díky mimořádnému zázemí, kterého se tvůrcům dostalo od společnosti Twentieth Century Fox, je film natočený v širokoúhlém formátu a s větší paletou barev, než jakou má televizní seriál.

 

 

Film nadabovali stejní herci jako seriál a tak se čeští diváci mohou těšit na výborné výkony známých a oblíbených herců.

 

 

V neuvěřitelně zábavném superhitu musí Homer zachránit Marge, Barta, Lisu, Maggie a zbytek planety před katastrofou, kterou sám způsobil.

Žánr: Animovaný / Komedie

Země původu: USA

Rok vzniku: 2007

Délka: 83 minut

Původní název: The Simpsons Movie

Světová premiéra: 21. července 2007 – USA, Springfield

Kinopremiéra v ČR: 26. července 2007

Režie: David Silverman

Scénář: Matt Groening, James L. Brooks, Sam Simon, Al Jean, Ian Maxtone-Graham, George Meyer, David Mirkin, Mike Reiss, Mike Scully, Matt Selman, John Swartzwelder, Jon Vitti, Joel H. Cohen, John Frink, Tim Long, Michael Price

Produkce: Elise Belknap, James L. Brooks, Katherine C. Concepcion, Peter Gave, Matt Groening, Al Jean, Claudia Katz, Jay Kleckner, Joel Kuwahara, Karen K. Miller, Amanda Moshay, Felicia Nalivansky, Matt Orefice, Richard Raynis, Richard Sakai, Mike Scully, Nelson Shin, Loren Smith, Craig Sost, Geraldine Symon, Nikki Vanzo, Hyejoon Yun

Hudba: Hans Zimmer

Střih: John Carnochan

Společnost: Twentieth Century-Fox Film Corporation / Gracie Films

 

Údaje o DVD neznámé:

 

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky, bulharsky, polsky, portugalsky

Titulky: česky, anglicky, bulharsky, polsky, portugalsky, arabsky

Obraz: barevný PAL 16:9 (2,40:1 – podle imdb.com 2,35:1)

Bonus: Komentář 1 (James L. Brooks, Matt Gorening, Al Joen, Mike Scully, David Silverman, Dan Casrellaneta, Yeardley Smith), Komentář 2 – režiséři (David Silverman, Mike B. Anderson, Steven Dean Moore, Rich Moore), Vynechané scény, Speciality, Trailery