Forum Home Entertainment Czech – Návrat do Cold Mountain

Forum Home Entertainment Czech chystalo na pondělí 8. února 2010 další film z Kolekce pro ženy Návrat do Cold Mountain za 99,- Kč. Něžná vášeň v drsné době. Film posbíral 7 nominací na Oscary, z nichž se proměnila ve skutečnost jen jedna pro herečku ve vedlejší roli – Renée Zellweger. V pondělí nevyšlo, jak informuje Pavel M., DVD budou expedovány někdy během tohoto týdne, protože je vydavatel včas nedodal do distribuce.

Anglický režisér Anthony Minghella (1954-2008) se proslavil elegantní adaptací románu Michaela Ondaatjeho Anglický pacient (1996), která získal celkem devět Oscarů. Podobným způsobem zpracoval také bestseller Charlese Fraziera Chladná hora (1997, česky 2000), jehož filmová verze je u nás známá pod názvem Návrat do Cold Mountain (2003).

Muži z městečka Cold Mountain v Severní Karolíně se rozhodli připojit k vojsku Konfederace v právě začínající Občanské válce. Nový reverend Monroe do města přivezl svoji dceru Adu, která se seznámí se zamlklým W. P. Inmanem. Nesmělí lidé se sblíží a Ada slíbí Inmanovi, že na něho počká, než se vrátí domů.

Válka pokračuje, zamilovaní si píší listy, ale jak se boje protahují, postupně zůstávají bez odpovědí, a tak se množí pochybnosti, zda milovaná osoba ještě žije.

O tři roky později, roku 1864, se zraněný Inman, znechucený válečnými hrůzami, rozhodne dezertovat z armády a vrátit se za Adou. Vydává se skrze válkou zpustošený Jih zpět cestou dlouhou skoro 500 kilometrů na farmu v Cold Mountain.

Na každém kroku jeho trnité a strastiplné cesty se setkává s otroky a rebely, odráží útoky vojáků a lovců lidí a nachází nenadálé spojence i nebezpečné nepřátele.

Stejným utrpením prochází také kdysi bezstarostná Ada, která za tu dobu dospěla a byla donucena chránit za pomoci nedůtklivé, ale energické tulačky Ruby farmu svého otce před útoky zdivočelých obyvatel země.

Čím blíže k sobě se Inman a Ada dostávají, tím spletitějším se stává jejich společný příběh o touze po domově, míru a lásce uprostřed pekla Americké občanské války… Válka je těžkou zkouškou srdcí a krásných snů, ale síla lidského ducha v ní nakonec přece jen obstojí.

Pokud jsou vůči filmu nějaké námitky, pak se týkají zbytečně natahované délky a spousty děj tříštících nevýznamných postav…

Žánr: Drama / Romantický / Válečný

Země původu: USA

Rok vzniku: 2003

Délka: 148 minut

Původní název: Cold Mountain

Světová premiéra: 25. prosince 2003 – USA

Kinopremiéra v ČR: 25. března 2004

Režie: Anthony Minghella

Námět: Charles Frazier (román)

Scénář: Anthony Minghella

Produkce: Steve E. Andrews, Albert Berger, Tim Bricknell, William Horberg, Bob Osher, Sydney Pollack, Iain Smith, Bob Weinstein, Harvey Weinstein, Ron Yerxa

Hudba: Gabriel Yared

Kamera: John Seale

Střih: Walter Murch

Kostýmy: Carlo Poggioli, Ann Roth

Společnost: Miramax Films / Mirage Enterprises / Bona Fide Productions

Natáčeno: Karpaty, Rumunsko / Carter’s Grove – 8797 Pocahontas Trail, Williamsburg, Virginia, USA / Charleston, South Carolina, USA / College of Charleston – 66 George Street, Charleston, South Carolina, USA / North Carolina, USA / Potigrafu, Rumunsko / Richmond, Virginia, USA / South Carolina, USA / Virginia, USA

Hrají: Jude Law (W. P. Inman), Nicole Kidman (Ada Monroeová), Renée Zellweger (Ruby Thewesová), Eileen Atkins (Maddy), Brendan Gleeson (Stobrod Thewes), Philip Seymour Hoffman (reverend Veasey), Natalie Portman (Sara), Giovanni Ribisi (Junior), Donald Sutherland (reverend Monroe), Ray Winstone (Teague), Kathy Baker (Sally Swangerová), James Gammon (Esco Swanger), Charlie Hunnam (Bosie), Jack White (Georgia), Ethan Suplee (Pangle), Jena Malone (dívka u přívozu), Melora Walters (Lila), Lucas Black (Oakley), Taryn Manning (Shyla), Tom Aldredge (slepec), James Rebhorn (doktor), Emily Deschanel (paní Morganová), Robin Mullins (paní Castlereaghová), Ben Allison (Rourke), a další

Když konečně vyšlo, konstatujme fakta z obalu, která již níže zazněla v příspěvku: Opravdu někdo může myslet vážně, že bonusem disku jsou bonusy? A že k nim patří menu v českém jazyce a k tomu ještě interaktivní?

Lokalizace disku

Menu DVD

Výběr kapitol

Údaje o DVD:

Nastavení zvuku a titulků

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky, maďarsky

Zvukové stopy

Titulky: anglicky, česky, slovensky, maďarsky, řecky, bulharsky, rumunsky, anglicky pro neslyšící

Titulky 1. část

Titulky 2. část

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9 (2,35:1)

Bonus: vystřižené scény

Vystřižené scény 1. část

Vystřižené scény 2. část