Filmag válka – Blokáda DVD 4.

 

Čtyřdílná válečná epopej Blokáda vydávaná v edici časopisu Filmag nazvané Filmag válka dospěla zítřejším dnem již ke svému konci dílem Operace jiskra. Vyjde zítra v úterý 15. ledna 2008. Cena 35,- Kč.  

 

Na motivy stejnojmené knihy Alexandra Chakovského. Příběh vypráví o nejtragičtějších stránkách Velké vlastenecké války při obléhání Leningradu mezi zářím 1941 a lednem 1943, o velké bitvě o město, dění na velitelství, každodenním životě v první linii a heroických pracovních výkonech obyvatel Leningradu v obléhaném městě.

Jiskra bylo kódové pokmenování plánu operace sovětských vojsk pro proražení blokády Leningradu. Plán předpokládal současný protisměrný úder Leningradského frontu ze západu a Volchovského frontu z východu ve spolupráci s pracovními četami. Oba fronty zaútočily na německé jednotky u Ladožského jezera s cílem odblokovat obležení Leningradu. Proti této hrozbě začalo německé velení stahovat jednotky z různých úseků fronty, mimo jiné také z úseku západně od města Kiriči. Do tohoto prostoru se během září/října 1942 přesunuly jednotky 61. ID, které převzaly obranné pozice kolem průlomu vytvořeném v lednu 1942 jednotkami sovětské 54. armády.

Celková délka epopeje: 348 minut

Originální název: Blokada: Operatsiya Iskra (Блокада – Операция Искра)
Země původu: Sovětský svaz
Rok vzniku: 1974
Žánr: válečný
Režie: Mikhail Yershov
Hrají: Yuri Solomin, Juozas Budraitis, Vladimir Zeldin, Aleksandr Razin; Aleksei Presnetsov; Boris Gorbatov; Daniil Sagal; Danuta Stolyarskaya; Irina Akulova; Juozas Budraitis; Mikhail Ulyanov; Roman Gromadsky; Sergei Kharchenko; Stanislav Fesyunov; Vladislav Strzhelchik; Yevgeni Lebedev; Yuri Solomin

Obraz: barevný, 4:3, PAL
Region: 2
Typ disku: DVD 5
Zvuk: Česky 2.0

E-shop Řitka video, s.r.o.