PB Publishing – Povolení zabíjet

Tak jsme se postupně přesunuli v čase do dob, kdy M byl ještě muž a díky PB Publishing nás bude v pondělí 8. února 2010 čekat první změna hlavního představitele. Další film s agentem 007 za 77,- Kč s názvem Povolení zabíjet nám představí Timothyho Daltona v jeho druhém (a posledním) filmu v roli agenta, který přišel o povolení zabíjet. V pořadí šestnáctá bondovka jako jedna z mála nevznikla na motivy žádného románu Iana Fleminga, ale podle původního scénáře a vůbec poprvé tu Bond neslouží vlasti, ale vydává se za osobní mstou. 

Agent CIA Felix Leiter zatkne s pomocí svého přítele Bonda drogového krále, narkobarona Franze Sancheze.

 

 

 

Tomu se však podaří uprchnout, když uplatí jednoho z agentů, a nechá zabít brzy po svatbě Felixovu manželku. Jeho samotného pak předhodí žralokům. Agent přežije, i když těžce zraněný a znetvořený.

 

 

James Bond je tentokrát odhodlán svého starého přítele pomstít. Když se mu M pokusí v jeho úmyslech zabránit, dá agent toužící po pomstě výpověď a tím přichází o "licenci k zabíjení".

 

 

Na vlastní pěst se pak pustí do pátrání a dostane se na stopu nejen Sanchezovi, ale také půvabné pilotce Pam Bouvier, která pracovala pro Leitera. Zachrání ji před útokem Sanchezových zabijáků a společně s ní se rozhodnou společnými silami drogového magnáta zničit. Pouští se do boje nejen proti Sanchezovi, ale i proti jím korumpovaným vládám v Jižní Americe.

 

 

K tomu rozehrají komplikovanou, a jak se vzápětí ukáže, také pro ně smrtelně nebezpečnou hru plnou kaskadérských kousků a výbušných soubojů. 

 

 

Filmu bylo vytýkáno, že z něho zmizel Bondovský šarm, že je pouhou hloupou akčňárnou, že tu 007 nemá důstojného a charismatického protivníka a místo toho se potýká s nejpočetnější skupinou záporáků v dějinách, že se zcela ztratil obvyklý humor, že je ošklivá bond-girl… Kdyby tak tehdy věděli, že jednou v budoucnu bude řeč o „nesympatickém blonďákovi s vizáží ukrajinského mafiána"…

 

 

Žánr: Akční / Dobrodružný

Země původu: Velká Británie / USA

Rok vzniku: 1989

Délka: 128 minut

Původní název: Licence to Kill

Světová premiéra: 13. června 1989 – Velká Británie

Režie: John Glen

Námět: Ian Fleming

Scénář: Michael G. Wilson, Richard Maibaum

Produkce: Albert R. Broccoli, Barbara Broccoli, Tom Pevsner, Michael G. Wilson

Hudba: Michael Kamen

Kamera: Alec Mills

Střih: John Grover

Kostýmy: Jodie Lynn Tillen

Společnost: Danjaq / Eon Productions / United Artists

Natáčeno: USA / Mexiko / Atlantický oceán / Velká Británie

 

Kaskadéři v akci 1

 

Kaskadéři v akci 2 

 

Hrají: Timothy Dalton (James Bond), Carey Lowell (Pam Bouvierová), Robert Davi (Franz Sanchez), Talisa Soto (Lupe Lamoraová), Anthony Zerbe (Milton Krest), Frank McRae (Sharkey), David Hedison (Felix Leiter), Wayne Newton (profesor Joe Butcher), Benicio Del Toro (Dario), Anthony Starke (Truman-Lodge), Everett McGill (Ed Killifer), Desmond Llewelyn (Q), Pedro Armendáriz Jr. (prezident Hector Lopez), Robert Brown (M), Priscilla Barnes (Della Churchill Leiterová), Don Stroud (Heller), Caroline Bliss (slečna Moneypenny), Cary-Hiroyuki Tagawa (Kwang), Grand L. Bush (Hawkins), Alejandro Bracho (Perez), Guy De Saint Cyr (Braun), Rafer Johnson (Mullens), Diana Lee Hsu (Loti), Christopher Neame (Fallon), Jeannine Bisignano (striptérka), Claudio Brook (Montelongo), Cynthia Fallon (Consuelo), Enrique Novi (Rasmussen), Osami Kawawo (orientálec), George Belanger (doktor), Roger Cudney (kapitán), Honorato Magaloni (šéf chemiků), Jorge Russek (důlní vedoucí), Sergio Corona (hotelový poslíček), Stuart Quan (ninja), José Abdala (řidič cisterny), Teresa Blake (pokladní), Samuel Benjamin Lancaster (Dellův strýc), Juan Peláez (manažer kasina), a další

 

Menu DVD

Výběr kapitol 

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky, maďarsky, polsky

 

Nastavování zvuku a titulků

 

Volba zvukové stopy

 

Titulky: česky, anglicky, bulharsky, chorvatsky, hebrejsky, maďarsky, islandsky, polsky, portugalsky, rumunsky, turecky

 

Titulky - 1. část 

 

Titulky - 2. část

 

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9 (2,35:1)

Bonus: MI6 commentary (John Glen & Actors,  Michael G. Wilson & Crew – oboje volitelné titulky anglicky nebo portugalsky)

 

MI6 commentary I. 

 

 MI6 commentary II.

 

Titulky k bonusům