Amercom – Encyklopedie II. světové války 38 – Bitva o Caen – 1. část

V pondělí 8. února 2010 vyšel další díl Encyklopedie II. světové války z vydavatelství Amercom s pořadovým číslem 38. Přílohové DVD nese název Bitva o Caen – 1. část a obvyklá cena kompletu je 99,- Kč.

Tištěná podoba Encyklopedie nese název Prolomení blokády Leningradu – Boje na Ukrajině. Kapitoly Historie jsou nazvány – Prolomení blokády Leningradu, Dobytí Belgorodu a Charkova, Boje na jižním a centrálním úseku fronty do podzimu 1943, Boje na Ukrajině. Sekce Militarie nabízí Letadla 1939-1945. Kalendárium se zabývá nejdůležitějšími událostmi března a dubna 1944.

V dalším čísle bychom měli najít kapitoly Den D – Invaze do Evropy, Německé obranné plány, Německý protiútok.

Obsah DVD:

Bitva o Caen – 1. část

Jakmile se Spojenci 6. června 1944 vylodili v Normandii a začali postupovat z pláží, rychle vzrostl strategický význam města Caen, které leží na levém břehu řeky Orne jihozápadně od Le Havreu. Po Dni D se stalo důležitým opěrným bodem německé obrany, a tudíž klíčovým cílem Spojenců. Město leží pouze 15 km od pobřeží a mělo být dobyto hned první den. Pro vojáky britské 2. armády a 3. kanadské divize, kteří měli za úkol Caen obsadit, bylo těchto 15 km nepřekonatelných. Pokud by si Němci město udrželi, mohli by Spojence přinutit zůstat na normandských plážích, a poté by je zahnali zpět do Lamašského průlivu. Kdyby Caen dobyli Spojenci, otevřela by se jim cesta do Francie a na východ až do samotné Třetí říše…

Žánr: Válečný / Dokument

Délka: cca 52 minut

Původní název: Battlefield: The Battle for Caen

Výběr kapitol

Údaje o DVD:

Menu DVD

Zvuk: Dolby Digital anglicky, česky, polsky

Titulky: česky, polsky

Obraz: barevný/černobílý PAL DVD5 4:3

Bonus: žádný

Nastavení zvuku a titulků