Intersonic – Ken Park

Dalším filmem InterSonicu v obálce KlikTV s názvem Svět festivalů, která nese číslo 7, je ve středu 10. února 2010 za 59,- Kč film Ken Park, který v dávné minulosti vyšel jako příloha časopisu Home Cinema. Nahlédnutí do života skupiny mladých teenagerů a jejich rodičů z malého města uprostřed Kalifornie s věkovým limitem pro diváky od 18 let. Ač se obal honosí titulkem Necenzurováno, už sám obal je proti tehdejšímu vydání cenzurován žlutavou hvězdičkou… A nedávno jsme tu měli jeden, který využil zcela shodný motiv.

Ken Park je příběhem lidí z odloučeného kalifornského městečka Visalia, ležícího mezi Los Angeles a Fresno, který nás nechá nahlédnout do života tří mladých chlapců, jedné dívky a jejich rodičů.

 

 

Zatímco Shawn žije poměrně obvyklým způsobem života, Tate se stále pohybuje na pokraji psychotického běsnění, Claude je týrán svým hrubým otcem a nepříjemně rozmazlován matkou a dívka Peaches se musí starat o svého pobožného otce, avšak sama touží po volnosti.

 

 

 

Přestože jsou dobrými přáteli, mohou spolu trávit pouze velmi málo času a o svých rodinných poměrech navzájem příliš mnoho neví.

 

 

To pouze zdůrazňuje jejich postupné odcizení, které je důsledkem nudného života na předměstí, narušených rodinných prostředí a neodmyslitelného teenagerského smyslu pro melodrama.

 

 

 

Životy dospělých lidí i jejich ratolestí jsou zbaveny všech tajemství a do středu dění se dostává násilí, sex, nenávist, láska a okamžiky citového zmatení.

 

 

Příběh 4 přátel: Shawn, Tate, Claude a Peaches. Každý z nich je nešťastný jiným způsobem, ale všechny pojí jedno: SEX. Životy dospělých a jejich ratolestí jsou ve filmu zbaveny všech tajemství. A kdo je Ken Park? Jeden z přátel. Vlastně – byl…

 

 

Nejskandálnější film legendárního tvůrce Larryho Clarka. Pozor, varujeme všechny slabé nátury: bude to šok. Film totiž bez obalu vykresluje život mládeže na jednom americkém předměstí uprostřed Kalifornie. Nejsou to jenom jejich životní plány a zklamání, ale také nuda, kterou zahánějí SEXEM…

 

 

Divoké sexuální hrátky jako zbraň proti nudě. Režisér se tentokrát rozhodl, že se nebude krotit.

 

 

Film, který šokuje a zároveň uráží a příliš pochval nesklidil. Jak bez obalu zhodnotil jeden z diváků – nadrženej taťka vleze na syna, nadržená mamka podrží nápadníkovi dcery, zbožný otec málem zabije dceru… a vlastně nic víc ve filmu není, i když někdo tvrdí, že je to podívaná na bezcitné děti a bezcitné rodiče žijící v zemi, kde se vám splní jakékoli sny…

 

Žánr: Drama

Země původu: USA / Nizozemí / Francie

Rok vzniku: 2002

Délka: 98 minut

Původní název: Ken Park

Světová premiéra: 31. srpna 2002 – USA (Telluride Film Festival)

Kinopremiéra v ČR: 20. března 2003

Režie: Larry Clark, Edward Lachman

Námět: Larry Clark

Scénář: Harmony Korine

Produkce: Pascale Breton, Olivier Brémond, Victoria Goodall, Kees Kasander, Jean-Louis Piel, Wang Wei

Hudba: supervize – Howard Paar

Kamera: Larry Clark, Edward Lachman

Střih: Andrew Hafitz

Kostýmy: Michele Posch

Společnost: Busy Bee Productions / Cinéa / Kasander Film Company / Lou Yi Inc. / Marathon International

Natáčeno: San Fernando Valley, Los Angeles, Kalifornie, USA / Visalia, Kalifornie, USA

Hrají: Adam Chubbuck (Ken Park), James Bullard (Shawn), Seth Gray (Shawnův bratr), Eddie Daniels (matka Shawna), Zara McDowell (Zoe), Maeve Quinlan (Rhonda), Stephen Jasso (Claude), Wade Williams (Claudeův otec), Tiffany Limosová (Peaches), Julio Oscar Mechoso (otec Peaches), James Ransone (Tate), Patricia Place (babička Tate), Amanda Plummer (Claudeova matka), Mike Apaletegui (Curtis), Harrison Young (dědeček Tate), Ashley Crisp (Rebekah), Lazavier James (přítelkyně Rebekah), Daniel Helwick (kamarád 1), Gabe Nava (kamarád 2), Sam Baptista (kamarád 3), Shanie Calahan (Hannah), Chelsey Earlywine (přítelkyně Hannah), Bill Fagerbakke (Bob), Richard Riehle (Murph), Caroline Kristiahn (prostitutka), a další

 

Menu DVD

Údaje o DVD:

 

Výběr kapitol

 

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky

Titulky: česky

 

Nastavení zvuku a titulků 

 

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9 (podle imdb.com 1,85:1)

Bonus: interview, trailer, fotogalerie, z naší nabídky

Bonusy