Filmexport Home Video – Dědečkem proti své vůli

Filmexport Home Video premiérově za již o něco méně levný peníz posílá na pulty v pátek 12. února 2010 za 59,- Kč pamětnickou komedii Dědečkem proti své vůli. Komedie s Oldřichem Novým o muži, který ještě není připravený stát se dědečkem.

Zámožný továrník Osten, který si své postavení získal díky neutuchající energii a usilovné píli, má jednu velkou slabost – nedokáže si představit, že by zestárl. Muži v plné síle si neradi přiznávají, že je ubíhající léta nezadržitelně posouvají na druhou kolej. Věk Richardu Ostenovi nelibě připomínají pouze prošedivělé skráně, jinak si ho odmítá připustit. Nejlépe se cítí ve společnosti mladých krásek, u nichž zaznamenává stejné úspěchy jako v podnikání, a tak se rozhodně nehodlá vzdát svého postavení.

 

 

Jenže mohl by se jednoho dne stát dědečkem? Proto se snaží všemožně zabránit svému synovi Jiřímu, aby se oženil a měl děti. Jiří má chování svého otce plné zuby a rozhodne se raději opustit pohodlný život a odejít z domu.

 

 

Nastoupí u konkurenční firmy jako obyčejný dělník pod změněným jménem a seznámí se s Toničkou, energickou švadlenkou, která po večerech studuje, aby se mohla stát úřednicí. Otec se o nové známosti svého syna dozví a rozhodne se zakročit…

 

 

Nabídne Toničce místo sekretářky a je připraven získat ji pro sebe. Hrozící nedorozumění zažehná však sama Tonička, když rozčilenému Jiřímu svěří, že čeká dítě. Osten starší rezignovaně přijímá svou novou roli.

 

 

Diváci nejsou příliš nadšeni, údajně je z filmu příliš cítit divadelnost předlohy, Oldřichu Novému nesedí role o pěkných pár let staršího, a někomu chybí švih a očekávaná komika.

Žánr: Komedie

Země původu: Československo

Rok vzniku: 1939

Délka: 102 minut

Kinopremiéra v ČR: 4. srpna 1939

Režie: Vladimír Slavínský

Asistent režie: Antonín Kubový

Námět: František Zavřel (divadelní hra)

Scénář: Vladimír Slavínský

Produkce: Jan Sinnreich

Hudba: Roman Blahník

Kamera: Jan Stallich

Střih: Antonín Zelenka

Architekt: Alois Mecera

Zvuk: František Šindelář

Nahrál: orchestr Joe Venclů

Společnost: Slavia-film

Hrají: Oldřich Nový (továrník Richard Osten), Raoul Schránil (Jiří, továrníkův syn), Ferenc Futurista (Ostenův sluha Ferdinand), František Paul (opilec Kalina), Antonie Nedošinská (Marie Kalinová), Věra Ferbasová (Tonička, dcera Kalinových), František Krištof-Veselý (obchodník Božetěch Kokoška), Běla Tringlerová (Aťa Kokošková), Nancy Rubensová (Emča Jánská, snoubenka Jiřího Ostena), František Kreuzmann (personální ředitel strojíren dr. Ing. Chmel), Karel V. Černý (generální ředitel strojíren Brázda), Eliška Pleyová (Ostenova sekretářka), Jindra Hermanová (Richardova přítelkyně), Fanča Foltová (švadlenka), Marie Ježková (mistrová v módním závodě), L. Procházková (Mařenkam panská u Ostenů), Vladimír Pospíšil-Born (předseda správní komise), Václav Mlčkovský (člen správní komise), Jaroslav Sadílek (člen správní komise), Marie Geblerová (modistka), Miloš Šubrt (Václav, mistr ve slévárně), Ladislav Janeček (závodní inženýr), Antonín Jirsa (host v hospodě), Václav Menger (host v hospodě), Fanča Foltová (švadlenka), Sláva Grossmann (člen ředitelské rady), Antonín Strnad, Vladimír Smíchovský (hostinský), Antonín Zacpal (dělník), Stanislav Bláha (člen ředitelské rady), Josef Venců (hudebník), Rudolfína Schránilová (slečna se psem), Jiřina Hladíková (host na večírku), Karel Venzara (hudebník), Alois Bureš (hudebník), a další

 

Údaje o DVD neznámé:

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: česky pro neslyšící

Obraz: černobílý PAL DVD5 4:3

Bonus: žádný