Vapet pro každého – Rváči

Pár takových filmů už tu bylo. Třeba Romper Stomper, Hooligans nebo i něco příbuzného z domácí tvorby. Vapet nabídne v řadě Pro každého za 48,- Kč v úterý 16. února 2010 další pohled na fotbalové „fanoušky" Rváči. Vybojuj si respekt, nebo zemřeš!

Když někdo patří mezi fotbalové hooligans, je to navždy. Nezáleží na tom, kde je ani co dělá. Jeho tým je pro něj všechno. Platí to všude. I ve vězení. I tam je to West Ham proti Millwall. Tahle válka nepomine ani na jediný den. Úplatní dozorci zavírají oči před každodenní brutalitou. Jako kdyby nebylo jasné, že tohle nejsou žádné nevinné šarvátky. Tady jde o život.

 

 

Film podle zahraničních zdrojů navazuje na Green Street Hooligans, ve kterém několik členů zmíněných skupin skončilo v kriminále. Pokračování dle diváků trpí syndromem dvojky – a navíc údajně Američané nemají nejmenší představu, co vlastně hooligans jsou, jen se snažili ozvláštnit obyčejný vězeňský film.

 

Žánr: Drama / Krimi / Sportovní

Země původu: USA

Rok vzniku: 2009

Délka: 91 minut

Původní název: Green Street Hooligans 2

Režie: Jesse V. Johnson

Námět: Lexi Alexander, Dougie Brimson (scénář prvního dílu)

Scénář: T. Jay O’Brien

Produkce: Charles Arthur Berg, Deborah Del Prete, Linda McDonough, Chris Ranta

Hudba: Terence Jay

Kamera: Jonathan Hall

Střih: Cari Coughlin

Kostýmy: Susan Doepner-Senac

Společnost: Odd Lot Entertainment

Hrají: Ross McCall (Dave Miller), Graham McTavish (Big Marc Turner), Treva Etienne (Arthur Mason), Luke Massy (Keith Morrison), Nicky Holender (Ned Hastings), Terence Jay (Jess Abbot), Timothy V. Murphy (Lottin bratr Max), Vernon Wells (Tankersleyský guvernér), Suzanne May (Michelle ‚Red‘ Millerová), Peter O’Meara (Terry), Marina Sirtis (Veronica Mavisová), John Bariamis (kaplan), Nicola Bertram (stráž ve Fostervill), Matt Candito (Akbar), Paul Cullen (Mickey), Hugh Daly (vězeň), Steve Hart (Paul), T. Jay O’Brien (Fostervillský guvernér), Dominiquie Vandenberg (Gonzo), a další

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD5 16:9 (podle imdb.com 1,78:1)

Bonus: ?