Vapet dětem – Princezna slunce

Dcera velkého faraóna utekla. Čeká ji nebezpečné putování pouští a po Nilu. DVD Princezna Slunce vychází v sobotu 2. února 2008 v edici Vapet dětem. Cena 38,- Kč. Velkolepé animované dobrodružství ze starověkého Egypta.

Dobrodružství mladé čtrnáctileté princezny Achesy, dcery faraona Achnatona, která spolu s princem Thoutem pátrá po osudu své matky, královny Nefertiti. Založeno na knize Christiana Jacqa, historika, egyptologa, esejisty a romanopisce. Je autorem několika desítek publikací, článku i románu na téma starověký Egypt. Za knihu Egypt velkých faraonů byl ověnčen cenou Francouzské akademie.

Princezna Akhesa je dcerou mocného egyptského faraóna. Ovšem trochu paličatou a neposlušnou dcerou. Když se dozví, že moc jejího otce je v ohrožení, rozhodne se vyhledat svou matku, která žije již léta v ústraní, a požádat ji o pomoc. Spolu s ní se na dlouhou cestu vydá i princ Tut, o kterém si sice Akhesa myslí, že je zbabělec a ufňukanec, ale během jejich společných dobrodružství změní názor.

Žánr: Animovaný / Pohádka

Země původu: Francie / Belgie / Maďarsko

Rok vzniku: 2007

Původní název: La Reine soleil

Délka: 74 minut

Světová premiéra: 13. března 2007 – Egypt

Režie: Philippe Leclerc

Námět: Christian Jacq

Scénář: Gilles Adrien, Hadrien Soulez Larivière

Produkce: Philippe Alessandri, Laurent Danielou, Philippe Liégeois, Jean-Michel Rey, Réka Temple, Leon Zuratas

Hudba: Didier Lockwood

Kamera: Tim Suhrstedt

Střih: Nathalie Delvoye

Dialogy: Laurent Burtin, Nathalie Suhard

Společnost: Belokan Productions / Rézo Productions / France 3 Cinéma / YC Alligator Film / Radio Télévision Belge Francophone / Cinemon Kft. / Eurimages / Magyar Mozgókép Alapítvány / Le Tax Shelter du Gouvernement Fédéral de Belgique / Cofimage 16 / Soficinéma / Canal+ / CinéCinéma / Media Programme of the European Community / Centre National de la Cinématographie / Procirep / Angoa-Agicoa

Hlasy v původním znění: Philippe Allard (Gulmekiz / Zannanza), Catherine Conet (Nefertiti), Alexandra Corréa (Meritaton), Jean-Marc Delhausse (Mahou), Patrick Donnay (Seneb), Gérard Duquet (Ay), Daniel Dury (Sogoth), Nathalie Homs (Maia), Arnaud Léonard (Akhenaton), Mathieu Moreau (Horemheb), Philippe Résimont (Barka), David Scarpuzza (Thout), Martin Spinhayer (Doser), Coralie Vanderlinden (Akhesa)

Údaje o DVD:

Jazyk: česky 2.0, slovensky 2.0, francouzky 2.0

Obraz: barevný, 16:9 Widescreen version, PAL

Region: 2

Formát disku: 5