Klasika detektivky – Columbo: Vražda podle knihy

Představovat slavného detektiva Columba asi nemá smysl, každý si určitě pamatuje Petera Falka v jeho životní roli. Tuto skutečnost se rozhodla využít společnost Česká Media Amercom, která se rozhodla vydat kompletní edici o tomto detektivovi a první příběh na DVD je k dostání od 28.1. 2008 za cenu 39,– Kč. Jedinečná edice by měla zahrnovat kompletní tvorbu, vyjde celkem 67 DVD s případy slavného detektiva. Další díly budou stát již 49,– Kč za 1 DVD.

Postava Columba se poprvé objevila v roce 1968 v televizním filmu Vražda na předpis, kdy ještě nenosil slavný baloňák a neměl psa. Tyto charakteristické prvky se objevily až v roce 1971, kdy se začalo s pravidelnou tvorbou. Další film se jmenoval Columbo: Výkupné za mrtvého, ale tímto filmem edice nezačíná, vydavatel jako první vydává následující epizodu z roku 1971 Columbo: Vražda podle knihy.


Columbo: Vražda podle knihy

(Columbo: Murder by the Book)

Žánr: krimi, drama, mysteriózní
Země původu: USA
Rok vzniku: 1971
Délka: 73 min.

Režie: Steven Spielberg
Hrají: Peter Falk, Jack Cassidy, Martin Milner, Rosemary Forsyth, Marcia Wallace, Barbara Colby, Lynette Mettey, Bernie Kuby, Hoke Howell

James „Jim“ Ferris a Ken Franklin jsou nerozlučná autorská dvojice kriminálních příběhů. Ken se převážně stará o popularitu na veřejnosti, zatímco Jim píše scénáře. Ken pozve Jima do svého víkendového domu blízko San Diega a tam ho uprostřed telefonátu s jeho ženou Joannou zastřelí. Ta si myslela, že její muž volal z kanceláře, z čehož později vychází i policie. Na místě se však nepodaří najít žádné známky násilí a mrtvola samozřejmě rovněž chybí. Ken má alibi, které potvrdí vdova Lilly La Sanca, u které Ken Franklin o víkendu nakupoval.