Pan Monk a kandidát

Levná DVD (myšleno DVD pod cenou 50,– Kč) se na českém trhu dokonale zabydlela a prodávají se jako příbaly k novinám, tak i jako samostatné tituly v různých edicích. Na trhu se možná objevil další hráč, a to společnost Česká Media Amercom s polskými majiteli, která přichází na trh s dobře známou postavou soukromého detektiva, pana Adriana Monka ve skvělém podání Tonyho Shalhouba. Vychází 25.1. 2008, cena 39,– Kč.

Film Pan Monk a kandidát byl natočen jako televizní a sloužil jako pilotní díl k seriálu Monk (u nás uváděn jako Můj přítel Monk), oficiálně je uváděn jako první díl první sezóny. Sbírka tohoto seriálu obsahuje 92 dílů na 72 DVD!

Pan Monk a kandidát
(Monk)

Žánr: krimi, drama, komedie, mysteriózní
Země původu: USA
Rok vzniku: 2002
Délka: 120 min.

Režie: Dean Parisot
Hrají: Tony Shalhoub, Bitty Schramm, Jason Gray-Stanford, Stanley Kamel, Ted Levine, Gail O’Grady, Janet Wright, Christopher Shyer, Fred Ewanuick

V St. Claře je zavražděna mladá žena, Nicole Vasquesová. K vyšetřování je přizván jako soukromý poradce Adrian Monk. Monk kdysi pracoval u policie, ale kvůli psychice byl dočasně suspendován. Má sice neobvyklé pozorovací schopnosti, všimne si sebemenší maličkostí, ale je natolik velký puntičkář, že na své okolí působí spíš jako blázen. Při jeho práci ho musí neustále zklidňovat osobní ošetřovatelka Sharona a pravidelně dochází k doktoru Krogerovi na psychoterapii. Když dojde při volební kampani v San Francisku k pokusu o zastřelení kandidáta na starostu Warrena St. Claira, je Adrian Monk stávajícím starostou přizván k vyšetřování. Monkův bývalý nadřízený, kapitán Stottlemeyer, není z této spolupráce příliš nadšený, ale musí respektovat starostovo rozhodnutí. Členové vyšetřovacího týmu i manželka kandidáta, Miranda St. Clairová, jsou velice znepokojeni, když poznají Adriana Monka. Nechápou, proč takový podle nich blázen má policii pomáhat s vyšetřováním atentátu Po ohledání místa činu se Monk domnívá, že atentátník je totožný s vrahem Nicole Vasquézové ze St. Clary. Kapitán Stottlemeyer s Monkem však nesouhlasí. Monk však tuto stopu sleduje dál a požádá jednoho mladíka z týmu, aby mu zjistil nějaké informace. Později mu mladík volá, že něco našel a domluví se, že mu dokumenty vezme domů. Cestou je však přepaden a zavražděn.

Délka: 75 minut
Zvuk: stereo 2.0, český, polský (lektor)
Titulky české, polské
Obraz: barevný, 4:3, Full Frame, PAL
Region: 2
Typ disku DVD-5
Obal: DVD je v klasické plastové krabičce (ne slim) s osmistránkovým příbalovým sešitem.

V příštím čísle na zájemce čekají hned 2 DVD, které budou obsahovat díly: Pan Monk a psychotronička a Pan Monk a obr Dale.

V nejbližší době by se měl v prodeji objevit také další slavný detektiv, a to sice sbírka všech dílů Columbo, která vyjde celkem na 67 DVD.

Ale ani tím výčet aktivit vydavatele nekončí. Dalším protagonistou série Velcí detektivové bude sám velký Sherlock Holmes. Série příběhů Sherlocka Holmese se skládá z 41 dílů, které byly natočeny podle bestsellerů sira Arthura Conana Doyla.