Aha! – Úžasná planeta DVD 5

 

Pondělní Aha! společně s KM Recodrs a North Video v ediční řadě Světový dokument přináší v pondělí 9. února 2009 pátý disk série výběrových programů královny dokumentárních filmů – BBC Motion Gallery. Cena disku 49,- Kč.  

 

Po stopách dávných věků 

 

Po celé Zemi nacházíme stopy dávných civilizací. S ohledem na své představy o vyspělosti současného světa jsme uchváceni tím, jaké vědomosti a technologie museli už dávno před námi lidé ovládat. Jihoamerické pyramidy a komplexy, egyptské pyramidy, Velká čínská zeď nebo sochy na Velikonočních ostrovech nikoho nenechávají na pochybách o tom, že lidé možná kdysi uměli a věděli víc, než si dnes dovedeme představit. 

 

Staré civilizace 

 

Každá kultura má své tradice a zvyklosti. Abychom jim porozuměli, musíme jít hlouběji do historie a hledat souvislosti mezi životními podmínkami, náboženstvím a vlivy sousedních národů. Originální rituály, v nichž se lidé snaží přiblížit božským vzorům, a mýty a pověsti, které si předávají od generace ke generaci, aby zachovali kulturní linii národa, jsou základními nositeli tradic. V nejčistších formách je nalezneme už jen v končinách nezasažených technologickým pokrokem – a takových stále ubývá. 

 

Dinosauři žijí 

 

Miliony let žijí někteří tvorové na naší planetě bez potřeby měnit své zvyky. Žraloci a krokodýli jsou nejznámější pamětníci prehistorických dob. Nijak si s nimi nezadají ani želvy, hadi nebo chobotnice. A pokud je neohrozí lidské přetváření planety, budou tu žít ješt další tisíce let. 

 

Běsnění živlů 

 

Když se příroda utrhne ze řetězu a živly se dají do pohybu, pak se musí mít živí tvorové na pozoru, aby nepřišli o život. Zemětřesení, obří mořské vlny, sopky chrlící lávu, tornáda a laviny znamenají většinou záhubu pro vše, co jim stojí v cestě. Pokud ovšem nejsme přímo ohroženi, upoutají nás takové scény natolik, že od nich jen stěží odvracíme zrak.

 

Zadní strana obálky 

 

Menu DVD 

 

Údaje o DVD:  

 

Výběr kapitol 

 

Délka: 176 minut

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky  

Titulky: česky 

 

Nastavení zvuku a titulků 

 

Obraz: barevný PAL DVD9 4:3

Bonus: žádný