Amercom – Encyklopedie II. světové války 39 – Bitva o Caen – 2. část

V pondělí 22. února 2010 vyšel další díl Encyklopedie II. světové války z vydavatelství Amercom s pořadovým číslem 39. Přílohové DVD nese název Bitva o Caen – 2. část a obvyklá cena kompletu je 99,- Kč.

 

Tištěná podoba Encyklopedie nese název Den D – Invaze do Evropy. Kapitoly Historie jsou nazvány – Plány na otevření druhé fronty, Vylodění, Německé obranné plány. Sekce Militarie nabízí Obrněnou techniku 1939-1945. Kalendárium se zabývá nejdůležitějšími událostmi května 1944.

 

V dalším čísle bychom měli najít kapitoly Operace „Market Garden", Němci přebírají iniciativu, Operace „Berlín".

 

Obsah DVD:

 

Bitva o Caen – 2. část

 

 

Pokud by se Spojencům nepodařilo zdolat obranu města Caen, operace Overlord nemohla pokračovat. Generál Montgomery sklidil tvrdou kritiku za to, že město nedobyl a že jeho síly utrpěly obrovské ztráty, byl však přesvědčen, že německá schopnost zhatitpokusy Spojenců u Caen je přechodná a že trvalý tlak při pokusu o obchvat nepřítele dříve či později vyčerpá.

 

 

7. července začala masivním bombardováním severní části města britsko-kanadská ofenziva s krycím názvem  operace Charnwood. 10. Července měli Spojenci v rukou celou severní část Caen, následná operace Goodwood všal selhala a teprve průlom Američanů u Avranche 25. Července donutil Němce ustoupit k Argentanu a Falaise.

 

Žánr: Válečný / Dokument

Délka: cca 52 minut

Původní název: Battlefield: The Battle for Caen

 

Menu DVD

 

Údaje o DVD:

 

Výběr kapitol

 

Zvuk: Dolby Digital anglicky, česky, polsky

Titulky: česky, polsky

 

Nastavení zvuku a titulků 

 

Obraz: barevný/černobílý PAL DVD5 4:3

Bonus: žádný

 

A nedá mi to – když jsem onehdy zmínil začínající kolekci hasičských vozidel od Amercomu, která už měla nedávno i druhý díl s dalšími dvěma modely, tak dnes mi v trafice ukazovali první číslo kolekce od DeAgostini, která se má věnovat "klasickým" autům, jako první je ke koupi Tatra 603, další má být Žigulík…