Bontonfilm – Horton

Místo minulých tučňáků tu máme o něco těžší váhu. Bontonfilm v řadě určené dětským divákům Bav se s námi v pátek 26. února 2010 nabízí animovaný film Horton za 99,- Kč. Tvůrci Doby ledové přicházejí s pohádkou pro děti i dospělé.

Horton je celkem normální slon v dobré fyzické i psychické kondici, a tak ho celkem překvapí, když mu pod nos spadne smítko prachu, které mluví. Celkem logicky se domnívá, že chyba, tedy vlastně hlasy, vězí v jeho hlavě, a že se prostě a jednoduše zbláznil.

 

 

Jenže Horton se nezbláznil, a to smítko opravdu mluví. Je v něm totiž ukryté malé městečko Kdosice, ve kterém žijí maličkatí Kdovíci. Mezi nimi i Starosta – zasloužilý obyvatel, který má několik desítek roztomilých dcer, spokojený život a před sebou velkolepou oslavou stoletého výročí svého městečka. A je také jediný, kdo slyší Hortona.

 

 

 

I Starosta si nejdřív myslí, že mu v hlavě přeskočilo, ale naštěstí mu včas dojde, že neblázní, a že Kdosice jsou ve vážném ohrožení. Dostaly se totiž ze svého starého a bezpečného úkrytu a jejich osud teď závisí na tom, jestli se Hortonovi podaří Kdovíkům pomoci s hledáním nového domova.

 

 

Ale Horton je tak trochu pomatenec a ze svých nových kamarádů má tak obrovskou radost, že se o ní rychle podělí s ostatními zvířátky ze svého pralesa. Nikdo mu to samozřejmě nevěří. Dokonce spořádaná Klokanice to bere jako nepřípustné chování a zásah do dobrých mravů a Hortonovo "šílenství" ji naštve tak, že se rozhodne jetelový květ, na kterém je smítko s Kdosicemi, rezolutně zničit… A Hortonovo dobrodružství začíná…

 

Někteří diváci film odstřelili jako obehranou nevtipnou písničku bez pořádného příběhu a se skrytým politickým poselstvím, jiní maximálně spokojeni.  

Žánr: Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Země původu: USA

Rok vzniku: 2008

Délka: 82 minut

Původní název: Horton Hears a Who!

Světová premiéra: 3. března 2008 – USA

Kinopremiéra v ČR: 10. dubna 2008

Režie: Jimmy Hayward, Steve Martino

Námět: Dr. Seuss (kniha)

Scénář: Ken Daurio, Cinco Paul, Jeff Siergey

Produkce: Audrey Geisel, Bob Gordon, Christopher Meledandri, Chris Wedge

Hudba: John Powell

Střih: Tim Nordquist

Společnost: Blue Sky Studios / Twentieth Century Fox Animation / Twentieth Century-Fox Film Corporation

Hlasy v původním znění: Jim Carrey (Horton), Steve Carell (Starosta Who-ville – Kdosic), Carol Burnett (Klokanice), Will Arnett (Vlad), Seth Rogen (Morton), Dan Fogler (Yummo Wickersham), Isla Fisher (Dr. Mary Lou Larueová), Jonah Hill (Tommy), Amy Poehler (Sally O’Malleyová), Jaime Pressly (paní Quilliganová), Charles Osgood (vypravěč), Josh Flitter (Rudy), Joey King (Katie), Niecy Nash (slečna Yelpová), Jesse McCartney (JoJo), Shelby Adamowsky (Hedy / Hooly), a další

V českém znění: Martin Dejdar, Petr Rychlý, Lukáš Hlavica, Zdeněk Svěrák, Tomáš Juřička, Filip Švarc, Jana Boušková, Hana Ševčíková, Hana Talpová, Jana Mařasová, Jan Maxián, Zbyšek Pantůček, a další

 

Údaje o DVD neznámé:

 

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky, bulharsky, srbsky, polsky, portugalsky

Titulky: česky, anglicky, bulharsky, srbsky, polsky, portugalsky

Obraz: barevný PAL 16:9 (podle imdb.com 1,85:1)

Bonus: Komentář režisérů: Jimmy Hayward a Steve Martino, Jsme tu!, Krátký film Doba ledová: „Sid Nesmrtelný", Vynechané scény, Animační zkoušky, Probudit postavy k životu, Seznamte se s Katie, Hat’s one big elephant: Animace Hortona, Sloní legrace: Fakta, Bytost je bytost: Univerzální poselství, Naše smítko: Kampak se zařadíme?