Eusebius – Rituál

Jako Film týdne nabízí Eusebius v pátek 26. února 2010 film Rituál za 49,- Kč. Některé oběti jsou nezbytné. Film už jako příloha tiskovin na pultech trafik byl. Těžko říct, proč poslední dobou filmy, ve kterých hraje Nicolas Cage, sklízí takovou žeň jako v tomto případě – 3,6 z 10 na imdb.com. Jedná se přitom o remake vysoce hodnoceného filmu z roku 1973, který dosáhl na 80 procent.

 

Detektiv Edward Malus dostává druhou šanci poté, co se mu před lety nepodařilo při automobilové nehodě zachránit matku s dítětem.

 

 

Jeho expřítelkyně Willow ho požádá o pomoc najít svou ztracenou dceru Rowan. Detektiv se vydává na malý ostrov v Pacifiku, kde Willow s Rowan žily v malé komunitě. Ta se řídí starými pohanskými zvyky a její členové popírají, že by zde Rowan někdy žila a pokud ano, tak je určitě mrtvá.

 

 

Edward se zaplétá do sítě starodávných tradic a tajemství a čím víc se blíží k nalezení malé holčičky, tím víc se přibližuje k něčemu o čem je zakázané mluvit….k rituálu.

 

 

Pár citací:

 

Herecké výkony vám neženou husí kůži, praví novináři – to ano, ale z úplně jiného důvodu, než tvůrci zamýšleli!

 

 

Vykastrovaný remake, kostrbatě odvyprávěná báchorka s trapným Cagem.

 

 

Film, který může být učebnicí studentům filmové vědy – vše, co se udělá naopak než v tomhle paskvilu, bude pravděpodobně správně.

 

 

Opravdu strašlivý políček všem obdivovatelům kultovního originálu. Film bez atmosféry, bez napětí a hloupě ukecaný, plný nesmyslných flashbacků.

 

Ghost Rider je vedle toho důstojný velkofilm.

Žánr: Horor / Mysteriozní / Thriller

Země původu: Německo / USA / Kanada

Rok vzniku: 2006

Délka: 103 minut

Původní název: The Wicker Man

Světová premiéra: 31. srpna 2006 – Nizozemí

Režie: Neil LaBute

Scénář: Neil LaBute, Anthony Shaffer

Produkce: Nicolas Cage, Boaz Davidson, Danny Dimbort, Randall Emmett, Simon Franks, George Furla, Norman Golightly, Manfred D. Heid, Zygi Kamasa, Jochen Kamlah, Gerd Koechlin, Josef Lautenschlager, Avi Lerner, Elisa Salinas, JoAnne Sellar, Trevor Short, Andreas Thiesmeyer, John Thompson, Brad Van Arragon, Shawn Williamson

Hudba: Angelo Badalamenti

Kamera: Paul Sarossy

Střih: Joel Plotch

Kostýmy: Lynette Meyer

Společnost: Warner Bros. Pictures / Alcon Entertainment / Millennium Films / Redbus Pictures / Saturn Films / Emmett-Furla Films / Equity Pictures Medienfonds GmbH & Co. KG III / Nu Image Entertainment GmbH / Brightlight Pictures

Natáčeno: Bowen Island, British Columbia, Kanada / British Columbia, Kanada / Los Angeles, Kalifornie, USA / Merritt, British Columbia, Kanada / Saturna Island, British Columbia, Kanada / Upper Nicola, British Columbia, Kanada / Vancouver, British Columbia, Kanada

Hrají: Nicolas Cage (Edward Malus), Ellen Burstyn (sestra SummersIsle), Kate Beahan (sestra Willow Woodwardová), Frances Conroy (doktorka T. H. Mossová), Molly Parker (sestra Roseová/sestra Thornová), Leelee Sobieska (sestra Honeyová), Diane Delano (sestra Beechová), Michael Wiseman (důstojník Pete), Erika-Shaye Gair (Rowan Woodwardová), Christa Campbell (číšnice v Truck stopu), Emily Holmes (matka v karavanu), Zemphira Gosling (dívka v karavanu), Matthew Walker (pilot hydroplánu), Mary Black (sestra Oaková), Christine Willes (sestra Violet), Sophie Hough (Daisy), David Purvis (Ivy), a další

 

Údaje o DVD neznámé:

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, 5.1 česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL 16:9 (podle imdb.com 2,35:1)

Bonus: ?