DVD edice magazín speciál – Chicago

Zatímco řada na leden ohlášených titulů z DVD edice magazínu speciál se stále nikde nevyskytuje, první titul z řady avizované na únor se hned 1. února 2008 skutečně objevil v prodeji. Za cenu 49,- Kč již několikrát dříve vydané Chicago.

Některé filmy vychází v trafikách opravdu často. Je otázkou, zda zatím stojí poptávka spotřebitelů, nebo spíš umění vydavatele „procpat“ konkrétní film opětovně do distribučních kanálů. Představovat tento film-muzikál na našich stránkách by bylo nošením dříví do lesa. Informovali jsme o něm, když vyšel v květnu 2006 v edici FilmX, (tenkrát ještě za 184,- Kč), pak znovu, když vyšel 19. dubna 2007 v deníku Blesk za 38,- Kč, a do třetice když vyšel před necelými dvěma měsíci – v prosinci 2007 – jako příbal magazínu Men/Women Only (49,- Kč).

Divadelní verze muzikálu z Bradwaye byla nesčetněkrát reprízovína a oceněna prestižní cenou Tony Awards. Většina takto úspěšných muzikálů se dočkala své filmové podoby a to je případ také Chicaga. Filmová verze si zasloužila uznání kritiků díky výkonům hlavních zpívajících a tančících hvězd Reneé Zellweger, Catherine Zeta-Jones a Richardu Gereovi.