Bontonfilm – Hrdinové 8. DVD (1. DVD 2. série)

V úterý 2. března 2010 by podle zatím fungujícícho release plánu měl Bontonfilm navázat na minulý týden ukončenou 1. sérii pokračováním. 2. série je na 3 DVD. Ke koupi snad budou za 59,- Kč opět Hrdinové, v celkovém pořadí již osmý disk. 

Protože dozajista opět půjde o levné vydání předchozího plnohodnotného provedení, pak lze využít informací právě o něm.

Připomeňte si fenomén vzrušujícího a napínavého seriálu Hrdinové. Prožijte všechny nové a nečekané zvraty tohoto úchvatného seriálu na třech discích, které obsahují každou strhující epizodu z druhé řady.

 

1. Čtyři měsíce poté (Four Months Later…)

Režie: Greg Beeman

Scénář: Tim Kring

Hudba: Lisa Coleman, Wendy Melvoin

Kamera: Nathaniel Goodman 

Hrají: Hayden Panettiere (Claire Bennet), Masi Oka (Hiro Nakamura), Jack Coleman (Noah Bennet), James Kyson Lee (Ando Masahashi), Sendhil Ramamurthy (Mohinder Suresh), Adrian Pasdar (Nathan Petrelli), Milo Ventimiglia (Peter Petrelli), Greg Grunberg (Matt Parkman), Dania Ramirez (Maya Herrera)

 

Po krutém souboji se Sylarem a nekontrolovaném výbuchu vysoko nad New Yorkem se odkrývají osudy Petera, Nathana a Matta. Nové zlé síly zatím začínají pronásledovat a vraždit Hrdiny. H.R.G. a Claire se snaží žít co nejvíc nenápadně… Ale to se snadno řekne, hůře praktikuje. Ve stejnou chvíli se ve feudálním Japonsku Hiro setkává se svým hrdinou jménem Takezo Kensei. Dvojčata Maya a Alejandro Herrerovi věří, že se jim podaří překročit hranice z Mexika do USA a najdou tu radu, co si počít se svými nebezpečnými schopnostmi.

 

Po odvráceném výbuchu na konci první řady se naši hrdinové, objevují ve scénkách 4 měsíce poté.

 

Claire se svými rodiči žije v malém nenápadném městečku a na přání otce se snaží být co nejvíce nenápadná. Její otec mezitím chce zničit společnost za pomoci Mohindera Sureshe, který by měl proniknou do společnosti a zde se naoko zabývat svými výzkumi ohledně hrdinů. Pomáhat se jim snaží i Matt Parkman, který má u sebe Molly a nyní se díky svým schopnostem stal detektivem.

 

Hiro je mezitím v dávné minulosti a snaží se přesvědčit Takeza Kenseiho, že by se měl stát hrdinou, aby mu o něm mohl jeho otec vyprávět hrdinské historky.

 

Poznáváme i novou hrdinku Mayu, která má zatím neznámou schopnost, kterou pravděpodobně dokáže její bratr rušit a při které umírají lidé.

 

2. Ještěři (Lizards)

Režie: Allan Arkush

Scénář: Michael Green

Hudba: Lisa Coleman, Wendy Melvoin

Kamera: Charlie Lieberman

Hrají: Hayden Panettiere (Claire Bennet), Masi Oka (Hiro Nakamura), Jack Coleman (Noah Bennet), James Kyson Lee (Ando Masahashi), Sendhil Ramamurthy (Mohinder Suresh), Adrian Pasdar (Nathan Petrelli), Milo Ventimiglia (Peter Petrelli), Greg Grunberg (Matt Parkman), Dania Ramirez (Maya Herrera) 

 

Jeden člověk je mrtvý a Matt získává na svou stranu nezvyklou pomoc, protože útoky na lidi se zvláštními schopnostmi stále pokračují. Snahu Claire skrýt své léčící schopnosti ohrožuje její spolužák, který sám ukrývá tajemství. Niki a Micah opouštějí Las Vegas a Suresh musí vystopovat Haiťana. Při přechodu do Mexika se projevuje prokletí Mayi a Alejandra. Mezitím se Hiro, který je zklamán ze svého přítele Kenseie, odhodlává dát do pořádku všechny škody, které svou přítomností napáchal v historii feudálního Japonska. A další ztracený Hrdina se přidává ke gangu irských gangsterů.

 

Členové irského gangu drží Petera Petrelliho. Viní ho z krádeže iPodů. Peter si znovu uvědomí svou schopnost odrážet útoky elektrickými výboji. Když mu Caitlin, sestra šéfa gangu Rickyho, omyje krev z obličeje, Peter nemá žádná zranění. Osvobodí se z pout a zachrání Caitlin před násilím ze strany gangu. Ricky chce, aby jim pomohl při další loupeži. Za to mu vrátí etuji, kterou u něho našel.

 

Mrtvola muže, který srazil Kaita Nakamuru ze střechy, se nenajde. Mark Parkman se účastní vyšetřování a pozná na fotografii symbol, který znamená "dar z nebes". Tento symbol je znakem Takeza Kenseie. Na fotografii je otisk Angelina prstu. Když Parkman Angelu vyslýchá, vypoví, že symbol je logem právnické firmy jejího muže. Parker díky svým schopnostech uhodne, co si Angela myslí. Nathan přijde matku vyzvednout, když na ni někdo zaútočí v zavřené místnosti. Když tam policie vtrhne, Angela je naživu.

 

Bob Bishop ze Společnosti vyšle doktora Mohindera Sureshe na Haiti, kde jeden muž nemocněl nebezpečným virem, který se šíří. Suresh zjistí, že pacient je známá tvář. Vstříkne mu lék vyrobený ze své krve a pacient se uzdraví…  

 

3. Rodinná pouta (Kindred)

Režie: Paul Edwards

Scénář: J. J. Philbin

Hudba: Lisa Coleman, Wendy Melvoin

Kamera: Nathaniel Goodman  

Hrají: Hayden Panettiere (Claire Bennet), Jack Coleman (Noah Bennet), James Kyson Lee (Ando Masahashi), Sendhil Ramamurthy (Mohinder Suresh), Adrian Pasdar (Nathan Petrelli), Milo Ventimiglia (Peter Petrelli), Ali Larter (Niki Sanders), Noah Gray-Cabey (Micah Sanders), Greg Grunberg (Matt Parkman), Zachary Quinto (Sylar), Dania Ramirez (Maya Herrera)

 

Suresh je sklíčený, když nalézá neobjevenou malbu Issaca Mendeze, která předpovídá smrt někoho jemu blízkého. Claire i H.R.G. pracují na svých vlastních plánech. Maya využívá své smrtící schopnosti, aby osvobodila Alejandra z mexického vězení. Ando se vrací ke své práci v Japonsku a uskutečňuje šťastný objev. Mezitím v japonské minulosti, zrovna když Hiro nad svým hrdinou zlámal hůl, Kensei překvapuje. Niki a ztracený Hrdina každý zvlášť uzavírají špinavé dohody, aby dosáhli svého. Dvě známé tváře se schopnostmi se nečekaně vrací. 

 

Šéf irského gangu Ricky vydá Peterovi Petrellimu schránku s jeho totožností pouze v případě, že jim Peter pomůže ukrást peníze ze sázkových kanceláří. Peter díky svým schopnostem upozorní Rickyho, že člen jeho bratrstva Will ho chce okrást. Ricky to vehementně odmítne. Díky Peterovi, který paralyzuje stráže, se jim peníze podaří ukrást. Když chtějí loupež oslavit, Will ohrožuje Rickyho zbraní a chce všechny peníze. Peter prohlásí, že měl pravdu, a Will ho postřelí. Nic se mu však nestane a svou telekinetickou energií Willa zneškodní. Ricky Peterovi řekne, že je jeden z nich, a dá mu s schránku s jeho totožností. Peter se však bojí ji otevřít.

 

Alejandro chce v Mexiku ukrást auto na cestu do USA, ale chytí ho policie. Skončí ve vězení. Maya, která ho zoufale potřebuje, jde na policejní stanici, povšimne si letáku s jejich jmény a užije své schopnosti. Osazenstvo stanice zabije. Osvobodí Alejandra a ten zase všechny policisty oživí. Na útěku se k nim přidá vězeň Derek, který má k dispozici auto. Je to auto Claire, které jí bylo ukradeno.

 

Micah Sanders se s Niki loučí se svým otcem Danielem Lawrencem Hawkinsem u jeho hrobu. Niki ho odváží příbuzným do New Orlensu a řekne mu, že musí na nějakou dobu odjet.

 

Sylar se probouzí na tropické pláži s ženou, která si říká Michelle. Jsou v chatrči v pralese a Sylar si léčí zranění, které mu samurajským mečem způsobil Hiro Nakamura. Sylar si uvědomí, že přišel o své schopnosti, Michelle ho však přesvědčuje, že se mu vrátí. Sylar ji zabije a prchá.

 

Claire Bennetová, které otec Noah neustále klade na srdce, že nesmějí být prozrazeni, se snaží Westovi Rozenovi namluvit, že si pouze dělala pedikúru, když si ustřihla malíček. West jí nevěří. Claire má už dost předstírání a přizná se, že je prostě jiná. Westa to nepřekvapí a svěří jí svoje tajemství – vynese ji do oblak a letí spolu nad městem. Claire si povšimne symbolu na Westově krku. West jí řekne, že se to přihodilo v Saint Louis a že poslední, co si pamatuje, je, že ho zavolal z křoví muž s kostěnými brýlemi…

 

4. Pomoc bližnímu svému (The Kindness of Strangers)

Režie: Adam Kane

Scénář: Tim Kring

Hudba: Lisa Coleman, Wendy Melvoin

Kamera: Charlie Lieberman

Hrají: Hayden Panettiere (Claire Bennet), Jack Coleman (Noah Bennet), Sendhil Ramamurthy (Mohinder Suresh), Adrian Pasdar (Nathan Petrelli), Noah Gray-Cabey (Micah Sanders), Greg Grunberg (Matt Parkman), Zachary Quinto (Sylar), Dania Ramirez (Maya Herrera), Oscar Gutiérrez (Rey Mysterio jr.) 

 

Monica Dawson začíná mezi směnami v místním rychlém občerstvení vykazovat nové nevysvětlitelné schopnosti, o nichž netušil její bratr Damon, babička Nana, ani bratranec Micah. Angela Petrelli učiní šokující přiznání. Molly stále pronásleduje ve snech “strašák” a mění je v noční můry. Matt ji žádá, aby zapomněla na strach a poradila mu, kde se nachází jeho otec. Molly to nakonec s hrozivými důsledky udělá. Claire má nového přítele a H.R.G. se obává o budoucnost. Maya a Alejandro se přibližují k americké hranici a na své cestě se stávají svědky ošklivé události.  

 

Když Noah Bennet získá poslední obraz, na němž leží v kaluži krve, je vystrašený a pátrá, s kým se přátelí Claire. Řekne mu, že žádného kluka nemá. Odmítne se s Westem Rozenem dál stýkat. Pozve ji na poslední schůzku. Doma se Claire vymluví, že jde do knihovny a odletí s Westem nad město. Netuší, že ji otec sleduje. Domů přijde pozdě večer. Otci zalže, že je v týmu roztleskávaček. Otec jí tuto činnost povolí, když nebude randit. Claire mu to slíbí. Za Bennetem přichází tajně Haiťan. Má prý stopu k obrazům, ale musejí se vydat do ukrajinské Oděsy.

 

Alejandro s Mayou a Derekem narazí na silnici na ležící mužské tělo. Je to Sylar a prosí je o pomoc. Chce jet také do New Yorku. Když během cesty zastaví, Derek se Sylarem spatří noviny s policejními portréty Alejandra a Mayi. Derek řekne Sylarovi, že s nimi v autě jedou zabijáci. Sylar ho pošle zavolat policii. Zjistí, že jak Maya, tak Alejandro jsou nadáni nadpřirozenými schopnostmi… 

 

Údaje o DVD neznámé:

 

Délka:

Zvuk: Dolby Digital 5.1, 2.0 anglicky, 2.0 česky

Titulky: česky

Obraz: barevný

Bonus: